Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy gatunku z książek. Być może szukasz gatunku z filmów, Gronkla.

Łamignat (ang. Gronckle) — gatunek smoka, który pojawia się w książkach Cressidy Cowell. Jego filmowym odpowiednikiem jest Gronkiel.

Wygląd

Łamignat to najbrzydszy przedstawiciel smoczego rodzaju, ale braki w wyglądzie nadrabia walecznością. Kolor jego skóry waha się między ciemną zielenią, a beżem i brązem. Posiada niezwykle ostre kły, mnóstwo kolców na karku oraz kolczastą maczugę na końcu ogona. Jest również niezwykle podatne na smoczy trądzik.

Moce i umiejętności

Łamignat jest typowo obronną bestią. Za element obronny służy niezwykle gruba skóra, odporna na płomienie i zadrapania. Jest również wyposażony w wiele ostrych elementów wchodzących w skład jego fizjonomii  - kły, kolce i maczuga na ogonie.

Smoki z tego gatunku są niezwykle powolne, jeśli chodzi o manewry w powietrzu, jednak na przeciwniku wywierają ogromne wrażenie samym wyglądem. Są przerażające w akcji.

Historia

Łamignat pojawia się w książkach Jak wytresować smoka. Jednego z nich ma Słoick Wielgi, który nazywa się Traszka. Smoka z tego gatunku posiada również Burek Głąb.

Znane Łamignaty

Ciekawostki

  • Jego filmowym odpowiednikiem jest Gronkiel.
  • Łamignaty bywają także głupie, a czasami tyją tak bardzo, że nie są w stanie oderwać się od ziemi.

Zobacz też