FANDOM


Snaptrapper transparent
Ten artykuł dotyczy klanu z serialu. Być może szukasz klanu z książek, Wygnańców.

Łupieżcy (ang. The Outcast Tribe) — jeden z klanów zamieszkujących Archipelag, pojawiający się jako filmowy odpowiednik Wygnańców w filmowej ekranizacji książek Cressidy Cowell. Członkami plemienia są przede wszystkim ludzie, którzy zostali wygnani ze swoich rodzimych klanów bądź zbiegli z własnej woli.

Niegdyś, przez wiele pokoleń, plemiona Łupieżców i Wandali pozostawali w nieprzyjacielskich stosunkach, jednak po wojnie z Berserkami zawiązali sojusz.

Przywódcą Łupieżców jest Albrecht Perfidny.

Siedziba

Klan ma siedzibę na wyspie Łupieżców. Tak jak na Berk, tresują tam smoki. Trzymają je na własnej arenie i dawniej tresowali do walki przeciw klanowi Wandali. Ponadto, znaczna liczba członków plemienia spędza życie na morzu, żeglując po całym Archipelagu w celach dokonywania grabieży i napadów, a także łapania i niewolenia smoków.

Działalność 

Łupieżcy mieli wielu szpiegów na Berk, do których należy m.in. Heathera (została przez nich zmuszona, ale ostatecznie przeszła na stronę Wandali) oraz Pleśniak, który wydobył od Czkawki informacje na temat tresury smoków, aby przekazać je Albrechtowi i który sabotuje osadę na Berk, psując relacje między mieszkańcami a smokami.

Od początku pragnęli zrujnować Berk, a kiedy Albrecht dowiedział się, że klan Wandali posiada "Pogromcę Smoków", zapragnął mieć go dla siebie. Łupieżcy postanowili porwać Czkawkę, by wyszkolił najniebezpieczniejsze ze znanych smoków, takie jak Szeptozgon, Wrzeniec czy Zmiennoskrzydły. Czkawka nie chciał im pomóc, chociaż, nie podejrzewając podstępu, nauczył tresury smoków Pleśniaka, który później przekazał zdobytą wiedzę Albrechtowi.

Historia

Powstanie plemienia

Albrecht, wódz plemienia Łupieżców, był dawnym przyjacielem Stoicka Ważkiego i razem z nim należał do Wandali. Jednak przez nieporozumienia i zazdrość wynikającą z tego, że to Stoick został wodzem, skłócili się, wskutek czego Albrecht opuścił Berk i zajął się łupiestwem. Po pewnym czasie zebrał grupę ludzi, którzy podzielali jego poglądy, i tak założył swój własny klan - plemię Łupieżców.

Poszukiwania Pogromcy Smoków

Przyczyną powrotu Łupieżców i Wandali na ścieżkę wojenną po wielu latach względnego spokoju były obawy Łupieżców związane ze smokami, które nagle zaczęły być masowo tresowane na Berk. Albrecht uznał to za zwiastun powstania ogromnej smoczej armii i tym samym wojny, którą w jego wyobraźni Stoick miał wypowiedzieć między innymi Łupieżcom. Stąd plemię wygnańców postanowiło uprzedzić ich zamiary, atakując Berk oraz Wandali żeglujących po oceanie, a także ich smoki. Po jakimś czasie wpadają na pomysł, by samodzielnie zająć się tresurą smoków i wyposażyć w arsenał wojenny.

Łupieżcy

Łupieżcy

Łupieżcy po raz pierwszy pojawiają się w odcinku Albrecht i Łupieżcy, gdzie poszukują "Pogromcy Smoków". Chcą, żeby chłopak pomógł im tresować smoki, które zamieszkują ich wyspę i są dla nich utrapieniem. Kiedy nie udaje im się osiągnąć tego celu, wielokrotnie pojawiają się w późniejszych odcinkach, za każdym razem z tej samej przyczyny.

W odcinku Jesteśmy rodziną (część 2), wódz Łupieżców, z użyciem wiedzy zdobytej przez Pleśniaka, tresuje Szeptozgona. Ma zamiar wykorzystać go do walki przeciw Wandalom.

Atak na Berk

Albrecht wykorzystuje wytresowane przez siebie smoki do terroryzowania Berk. W podziemiach wyspy ukrywa jaja Szeptozgonów, by te po wykluciu zaatakowały Wandali. Na czele smoków stanął potężny mutant Krzykozgon.

W dalszym etapie wojny, Albrecht postanowił sprzymierzyć się z Berserkami, by zyskać sojusznika w walce przeciw Wandalom. Początkowo dwóm wodzom, jemu oraz Dagurowi, współpracuje się doskonale, jednak niedługo potem Albrecht przypuszczalnie zostaje zabity przez Wandersmoka.

Wojna z Berserkami

W odcinkach Wyrzutki (część 1) oraz Wyrzutki (część 2) rozgrywa się bezpośrednia walka między Berserkami a Wandalami. Podczas bitwy do walki dołącza się Albrecht, który jednak przeżył podstęp Dagura i teraz zwrócił się przeciw niemu. Dzięki połączonym siłom, Stoick Ważki i Albrecht Perfidny pokonują Dagura Szalonego.

Łupieżcy i Wandale zostają sprzymierzeńcami, a wodzowie tych plemion w końcu godzą się ze sobą. Przez kolejne trzy lata strażnicy z klanu Łupieżców pilnują więźniów Berserków. Ci jednak w końcu uciekają z więzienia, choć samo plemię przez jakiś czas nie istnieje. Łupieżcy żyją w spokoju na swojej wyspie.

Wiosce Łupieżców kilkakrotnie grożą ataki ze strony dzikich smoków bądź bestii wytresowanych przez Łowców Smoków, jednak Jeźdźcy stają w ich obronie. W odcinku Return of Thor Bonecrusher, Łupieżcy proszą Jeźdźców o pomoc w uratowaniu Albrechta z rąk Łowców i Krogana.

Znani członkowie plemienia


Ciekawostki

  • Symbolem Łupieżców jest czerwony hełm z sześcioma rogami, nawiązujący prawdopodobnie do nakrycia głowy wodza klanu, Albrechta.
  • W serialu nie pojawiła się ani nie została wspomniana żadna kobieta należąca do tego plemienia.
  • Podobnie jak Wandale, Łupieżcy także trenują smoki na swojej wyspie. Jest to drugi znany klan, który tego dokonał.
  • Angielska nazwa klanu The Outcast Tribe, w wolnym tłumaczeniu, znaczy tyle co Wygnańcy
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.