FANDOM


Topór jorgensonów
Ślubna siekierka Jorgensonów - broń należąca do rodu Jorgensonów. Po raz pierwszy i jedyny pojawia się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Sączysmark dostaje siekierkę.

Wygląd

Topór ma normalny kształt oraz wielkość. Wyróżniają go zdobienia - rękojeść owinięta jest niebieskim oraz brązowym materiałem, tworzącym paski. Dalsza część trzonu wykonana jest z drewna i ozdobiona pomarańczowymi paskami i ciemnoniebieskimi rombami. Na ostrzu również znajdują się barwne ornamenty. 

Zastosowanie

Topór ten, choć ostry i zadbany, nie ma za zadanie służyć w boju. Jest to symboliczna broń, która używana jest podczas ceremonii zawierania unii między rodami. Topór jest symbolem charakteryzującym rodzinę Jorgensonów. Posiadać go mogą jedynie najsilniejsi i najodważniejsi przedstawiciele rodziny. 

Pojawienie się

Topór pojawia się w odcinku Sączysmark dostaje siekierkę. Sączyślin wręcza go swojemu synowi, Sączysmarkowi, aby ten dostarczył go na miejsce, w którym miała odbyć się ceremonia zawarcia unii pomiędzy rodzinami Jorgensonów i Hoffersonów. Po drodze chłopak gubi topór, który utyka w pancerzu Zbrojoskrzydłego. Jeźdźcy smoków walczą ze smokiem, aby go odzyskać. Później, gdy docierają na zdemolowane miejsce, okazuje się, że żadna ceremonia się nie odbędzie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.