Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Krzyż Berk.png
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.

Świnkolot (ang. Hogfly) — jeden z najgłupszych (jeśli nie najgłupszy) smoków na świecie, występujący w powieściach Cressidy Cowell.

Opis

Świnkolot to malutki smok. Posiada parę malutkich w stosunku do ciała skrzydełek, oraz ogon zakończony tępym kolcem. Nad jego oczami widnieje para długich rzęs. Z tyłu jego główki wyrasta para malutkich uszu. Jego nozdrza są mniej więcej tej samej wielkości, co oczy. Ciało smoka pokryte jest fioletowymi oraz miejscami żółtymi łuskami.

Charakter

Świnkolot to bardzo przyjazny gatunek smoka. Jest on bardzo dobrze nastawiony do ludzi, lecz niestety jest też niewyobrażalnie głupi. Nie wiadomo, czemu gatunek ten jeszcze nie wymarł, ale możliwe, że to właśnie dzięki ludziom, a konkretnie wikingom, którzy wytresowali takie smoki.

Historia

W powieści How to Betray a Dragon's Hero przedstawiciel tego gatunku towarzyszy nieprzytomnemu Smarkowi Świńskiemu Ryjowi, leżącemu na zamarzniętej rzece. Później smok przez cały czas towarzyszy grupie przyjaciół, niekiedy pomagając Czkawce, na przykład w uwolnieniu Oseska. Świnkolot jest jednak tak głupi, że bardzo trudno się z nim komukolwiek porozumieć.

Galeria

Zobacz też