m (Janinka11 przeniósł stronę Venomous Vorpent na Żmijak Jadowitek)
(dodanie informacji)
Linia 1: Linia 1:
  +
'''Venomous Vorpent '''(Venomous - jadowity) - to bardzo mały smok z żądłem pełnym trucizny na końcu jego [[Plik:546199_358267367569104_2043745589_n.jpg|thumb]]ogona i pyska, a na jego szyi znajduje się "worek" z trucizną. Zanim ugryzie lub ukłuje swoją zdobycz, powoduje, że skóra jego ofiary drętwieje.
 
  +
[[Plik:546199_358267367569104_2043745589_n.jpg|thumb]]'''Żmijak Jadowitek '''(ang. ''Venomous Vorpent'') - należący do grupy nanosmoków jadowity smok, którego ukąszenie absolutnie zawsze kończy się fatalnie. 
  +
==Opis==
  +
  +
Smok dorasta kilku centymetrów długości. Posiada żądło pełne trucizny na końcówce ogona oraz w pysku, a na jego szyi znajduje się "worek" z jadem. Zanim ugryzie lub ukłuje swoją zdobycz, powoduje, że skóra jego ofiary drętwieje. Przez to nie wie nawet, że jest atakowana przez Żmijka Jadowitka. 
  +
  +
Choroba spowodowana przez zatrucie jadem tego nanosmoka zwana jest [[Vorpentitis]]. Objawia się początkowo przeziębieniem, później utratą władzy w kończynach, utratą przytomności i w końcu - w większości przypadków - śmiercią. 
  +
==Historia==
  +
Żmijak Jadowitek pierwszy raz zostaje wspomniany w trzecim tomie cyklu książek, pt. ''[[Jak mówić po smoczemu]]''. Został on wetknięty między strony książki ''[[Jak mówić po smoczemu (fikcyjna książka)|Jak mówić po smoczemu]]'' (autorstwa Czkawki) przez [[Alvin Przechera|Alvina Przecherę]], by zaatakował chłopca. Żmijak zaatakował jednak [[Śledzik|Śledzika]] w balonie podczas ucieczki z rzymskiej twierdzy.
  +
  +
W tomie czwartym, pt. [[How to Cheat a Dragon's Curse]], Śledzik ma objawy choroby [[Vorpentitis]] po ukąszeniu nanosmoka. Czkawka wyrusza na poszukiwania antidotum na jad Żmijka, ziemniaka, znanego wówczas tylko z legend Wikingów. Antudotum ma posiadać klan [[Histerycy|Histeryków]]. 
  +
[[Kategoria:Gatunki z książek]]
  +
[[Kategoria:Gatunki smoków]]

Wersja z 16:29, 2 lut 2014

Plik:546199 358267367569104 2043745589 n.jpg

Żmijak Jadowitek (ang. Venomous Vorpent) - należący do grupy nanosmoków jadowity smok, którego ukąszenie absolutnie zawsze kończy się fatalnie. 

Opis

Smok dorasta kilku centymetrów długości. Posiada żądło pełne trucizny na końcówce ogona oraz w pysku, a na jego szyi znajduje się "worek" z jadem. Zanim ugryzie lub ukłuje swoją zdobycz, powoduje, że skóra jego ofiary drętwieje. Przez to nie wie nawet, że jest atakowana przez Żmijka Jadowitka. 

Choroba spowodowana przez zatrucie jadem tego nanosmoka zwana jest Vorpentitis. Objawia się początkowo przeziębieniem, później utratą władzy w kończynach, utratą przytomności i w końcu - w większości przypadków - śmiercią. 

Historia

Żmijak Jadowitek pierwszy raz zostaje wspomniany w trzecim tomie cyklu książek, pt. Jak mówić po smoczemu. Został on wetknięty między strony książki Jak mówić po smoczemu (autorstwa Czkawki) przez Alvina Przecherę, by zaatakował chłopca. Żmijak zaatakował jednak Śledzika w balonie podczas ucieczki z rzymskiej twierdzy.

W tomie czwartym, pt. How to Cheat a Dragon's Curse, Śledzik ma objawy choroby Vorpentitis po ukąszeniu nanosmoka. Czkawka wyrusza na poszukiwania antidotum na jad Żmijka, ziemniaka, znanego wówczas tylko z legend Wikingów. Antudotum ma posiadać klan Histeryków

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.