Jak Wytresować Smoka Wiki
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
Dużo dymu, dużo ognia
A kto tu dowodzi? Następny odcinek
Wierni słudzy Ingermana
Artykuł

A kto tu dowodzi? (ang. Chain of Command) — trzeci odcinek szóstej serii sezonu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata.

Opis

Podczas wyprawy na Wyspę Skrzydlatych Panien, której celem jest odnalezienie soczewek do Smoczego Oka, Sączysmark rzuca wyzwanie przywództwu Czkawki. Na innej wyspie kwitnie tymczasem nieprawdopodobny romans.

Fabuła

Smoczy Jeźdźcy postanawiają oficjalnie wystąpić do Obrońców Skrzydła oraz Skrzydlatych Panien w sprawie sojuszu w walce przeciwko Łowcom. W tym celu Czkawka i Sączysmark udają się na Wyspę Skrzydlatych Panien , podczas gdy reszta Jeźdźców odwiedza Calderę Cay. W rozmowach biorą udział bliźniaki, Śledzik, a także Dagur, który okazuje się być nieoficjalnym partnerem Mali.

Wyspa Skrzydlatych Panien zostaje nagle zaatakowana przez Lotników. W walce biorą udział wszyscy, w tym Minden, której o mały włos nie powierzono przywództwa nad grupą skrzydlatych kobiet. Minden jest zdeterminowana, żeby udowodnić Atali swoją wartość, przez co podejmuje ryzykowne akcje samodzielnie i lekkomyślnie. Sączysmark usiłuje ją powstrzymać, jednak bez większego efektu. Minden zaprowadza Sączysmarka do Świątyni, ukrytej w zatoczce wyspy. Schowana w niszy skalnej, znajduje się tam soczewka do Smoczego Oka, poszukiwana przez Jeźdźców.

Po nieudanej kampanii, Minden wyrzeka się swojego Zbiczatrzasła i wycofuje z walki. Sączysmark pociesza kobietę, a ta w wyrazie wdzięczności obdarza go pocałunkiem. Razem wracają na pole bitwy z nowym pomysłem na pokonanie Lotników. Skrzydlate Panny, teraz za radą Minden, atakują Lotników z powietrza, strącając ich z grzbietów Paszczogonów. Uwolnione smoki natychmiast uciekają na wolność. Jeźdźcy zauważają jednak, że sprawa wygląda inaczej w przypadku Krogana i jego Paszczogona, który nie wydaje się być do niczego zmuszany. Dochodzą do wniosku, że między smokiem a jego jeźdźcem musi istnieć specjalna więź, niekoniecznie mająca cokolwiek wspólnego z niewolnictwem.

Minden zostaje doceniona za hart ducha i poprowadzenie towarzyszek broni na pole bitwy. Otrzymuje wyróżnienie od samej Atali.

Najważniejsze wydarzenia

  • Atak Lotników na wyspę Skrzydlatych Panien.
  • Zdobycie kolejnej soczewki do Smoczego Oka przez Jeźdźców.

Postacie

Ludzie

Smoki

Zobacz też