Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
W smokach nadzieja
Albrecht i Łupieżcy Następny odcinek
Jak sobie wybrać smoka
Artykuł

Albrecht i Łupieżcy (ang. Alvin and the Outcasts) — szósty odcinek sezonu Jeźdźcy smoków. Jego premiera w USA odbyła się 25 września 2012 roku, a w Polsce 18 kwietnia 2013 roku na kanale Cartoon Network.

Opis

Czkawka usiłuje znaleźć dowody, że poprzednie wydarzenia są nieporozumieniem, a wszystkim wandalizmom winny jest Pleśniak. Tymczasem na Wyspie Łupieżców jeden z największych wrogów Wandali, Albrecht, ma dość smoków. Postanawia znaleźć Smoczego Pogromcę.

Fabuła

Smoki, które jeźdźcy zostawili na Smoczej Wyspie w poprzednim odcinku z powodu zniszczeń w wiosce dokonanych rzekomo przez nie, tęsknią za swoimi właścicielami. Wydaje się, że najbardziej cierpi Szczerbatek - ciągle wraca do siodła Czkawki i wypatruje jego łodzi.

W tym czasie jeźdźcy gorączkowo szukają smoczych łap i pazurów, które wykonał Pleśniak, aby podrobić ślady smoków przy miejscach zniszczeń, i które wyrzucił do morza. W czasie poszukiwań Sączysmark znajduje swoją maczugę z dzieciństwa.

Po spaleniu zbrojowni, którego sprawcą był rzekomo Szczerbatek, Stoick i Pyskacz są zaniepokojeni faktem, że pozostali bez broni. Pyskacz zauważa, że teraz są bezbronni, i obawia się, że jest to doskonała okazja do ataku na Berk. Rozmawiają o Albrechcie Perfidnym, największym wrogu Wandali.

Tymczasem na Wyspie Łupieżców Albrecht Perfidny ma dość smoków, z którymi nieustannie musi walczyć, i planuje pod osłoną nocy napaść na Berk. Nie chce jednak walczyć ze Stoickiem, ale poszukuje "Pogromcy Smoków", czyli Czkawki, by pokonał wszystkie bestie. Nie wie jednak, że Czkawka nie walczy ze smokami, a je tresuje i spodziewa się wielkiego, silnego wojownika.

Czkawka rozmawia z ojcem, przekonując go, że wszystkie zniszczenia, o które obwinia się smoki, są sprawką Pleśniaka, lecz nie może pokazać dowodów. Po rozmowie przechadza się z Astrid, która dziwi się, widząc statek cumujący koło skał. Okazuje się, że nie jest to okręt Wandali, a Łupieżców. Przyjaciele szybko informują o wszystkim Stoicka.

Gdy wikingowie przygotowują się do obrony, wódz bierze ze sobą kilku ludzi, chcąc zaskoczyć Łupieżców w lesie, a starców i dzieci wysyła na Plażę Thora. Astrid wyraża chęć pozostania i walki, więc Ważki daje jej topór należący niegdyś do Albrechta i nakazuje jeźdźcom chronić uciekinierów. Czkawka prosi ojca, aby ten pozwolił mu popłynąć po smoki, gdyż bez nich nie mają żadnych szans. Stoick się zgadza, nakazując ostrożność i ostrzegając, że chłopak nie wie, do czego zdolny jest Albrecht.

Tymczasem Śledzik na jednym z klifów układa wiersz o swojej tęsknocie za Sztukamięs. Albrecht znajduje go, chwyta i wypytuje o Pogromcę Smoków. Ingerman zamiast odpowiedzieć zaczyna głośno krzyczeć, więc wódz Łupieżców wrzuca go do wody.

Czkawka próbuje dostać się do portu, jednak spostrzega, że opanowali go napastnicy. Część z nich rusza do wioski, więc chłopak się ukrywa. Okazuje się, że w tym samym miejscu chowa się Śledzik, który oznajmia przyjacielowi, że to właśnie jego szuka Albrecht i że nazywa go "Pogromcą Smoków". Łupieżcy tymczasem wchodzą do pustego domu Stoicka, zauważają zepsutą broń i wyśmiewają się z jego tchórzostwa.

Czkawka mówi Śledzikowi, aby ostrzegł jego ojca, a sam idzie powiedzieć o sytuacji Grubemu. Nie udaje mu się zdążyć na czas – z powodu nieuwagi Wiadra, który miał być tylną strażą uciekającej na plażę grupy, Łupieżcy znajdują jego i Grubego, a następnie każą się zaprowadzić do Wandali.

Pyskacz i Stoick przygotowują pułapkę na Łupieżców w lesie. Udaje im się pokonać kilku wrogich wojowników. Słysząc szelest w krzakach, Stoick łapie kolejną skradającą się osobę. Okazuje się, że to Śledzik, który przynosi mu wiadomość o zamiarach Albrechta. Wódz wraz ze swoją grupą wraca po syna.

Albrecht bierze wszystkich zgromadzonych na Plaży Thora jako swoich jeńców i oznajmia, że jeśli wydadzą mu Pogromcę Smoków, nikomu nic się nie stanie. Pleśniak chce ujawnić, że to Czkawka, ale Astrid ucisza go uderzeniem. Gdy tylko Albrecht odwraca się do niej tyłem, dziewczyna atakuje go toporem, jednak mężczyzna z łatwością chwyta lecącą w jego kierunku broń.

Albrecht wypytuje Astrid, gdzie jest Czkawka, i ciągnie ją za warkocz, ale wtedy chłopak sam się pokazuje. Łupieżcy oraz ich wódz śmieją się, nie mogąc uwierzyć, że to właśnie "Pogromca Smoków". Czkawka mówi, że to on wypędził smoki, każąc mu się rozejrzeć. Albrecht, wciąż sceptyczny, żąda dowodu. Wtedy Czkawka, chcąc dostać się do Szczerbatka proponuje, aby popłynęli na Smoczą Wyspę.

Stoick wraz ze swoją grupą pokonuje strażników pilnujących Wandali na Plaży Thora i dowiaduje się, że Albrecht zabrał Czkawkę. Razem z jeźdźcami i Pyskaczem rusza w ślad za nimi. W czasie rejsu jeźdźcy przygotowują łódź do ostrzału. Ich taktyka polega na zniszczeniu katapult przeciwnika, aby smoki mogły zrobić resztę. Astrid ma za zadanie pójść po wierzchowce przyjaciół.

Gdy Albrecht z Czkawką wchodzą na ląd, chłopak powstrzymuje Łupieżców przed strzelaniem do Nocnej Furii i idzie "rozprawić się z nią" osobiście. Szczerbatek na dyskretne polecenie jeźdźca udaje, że z nim walczy, przesuwając go jednocześnie w stronę siodła, aby ten mógł mu je założyć. Wtedy razem odlatują, a Albrecht zdaje sobie sprawę z podstępu. Do Czkawki w powietrzu dołączają pozostali jeźdźcy.

Na wodzie statki Łupieżców i Wandali rozpoczynają wzajemny ostrzał. W ogniu walki Wichura, robiąc unik, zrzuca Astrid na statek Albrechta, który bierze ją za zakładniczkę. Czkawka przerywa ogień, lecz Stoick każe strzelać w wodę. Robiąc zasłonę z pary wodnej, daje szansę na odbicie Astrid, której udaje się uwolnić i uciec z okrętu z pomocą Czkawki i Szczerbatka. Gdy dziewczyna jest bezpieczna, wódz wskakuje na statek Łupieżców i walczy z Albrechtem. Wygrywa, wyrzucając przeciwnika za burtę, i każe jeźdźcom spalić statek. Gdy z okrętu nie zostaje nawet deska, odlatują na Berk. Smoki znów są mile widziane na wyspie.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Ciekawostki

  • Oryginalny tytuł jest nawiązaniem do filmu "Alvin i wiewiórki".
  • Pleśniak ujawnia, że wygnanie smoków nie miało wystarczająco dużego znaczenia dla niego. Chciał także, aby Czkawka zniknął z Berk.
  • Gdy Łupieżcy atakują, Pleśniak mówi: "ani sztuki broni", podczas gdy w kuźni Pyskacza widać kilkanaście dobrych oręży wojennych.

Błędy

  • Gdy Sączysmark oddaje maczugę Albrechtowi, w następnej scenie nie ma jej.


Zobacz też

Advertisement