Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
Mieczyk, Szpadka i Toporek
Apetyt na głowę Następny odcinek
Sączyfoch
Artykuł

Apetyt na głowę (ang. Midnight Scrum) — trzeci odcinek czwartej serii serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata.

Opis

Gdy Viggo wystawił nagrodę za głowę Czkawki, każdy Łowca na świecie chce złapać chłopaka, więc SzczerbatekJeźdźcy muszą go ocalić.

Fabuła

Podczas zwiedzania wyspy, Czkawka i Astrid zostają zaatakowani przez grupę nieznajomych napastników, którzy z nieznanych powodów gonią chłopaka i dziewczynę, lecz zostają odgonieni przez Szczerbatka i Wichurę. Z plakatu zostawionego przez uciekających mężczyzn jeźdźcy dowiadują się, iż Viggo wyznaczył nagrodę za głowę chłopaka. Heathera radzi Czkawce, by ten w tej sytuacji trzymał się bardziej na uboczu, ale ten odmawia i planuje uczestnictwo w 400-leciu Berk.

W wiosce wszyscy przygotowują się do tego wydarzenia, lecz jest to dosyć utrudnione, gdyż Berk nadal posiada braki w swoim złocie. Gdy Stoick zauważa przybycie jeźdźców, wita się z nimi niezręcznie, próbując ukryć swój gniew utratą złota wioski. Kiedy wódz odchodzi, Astrid pyta się Czkawki, czy zamierza opowiedzieć ojcu o zaistniałej sytuacji, ten jednak odmawia twierdząc, że i tak ma on już dużo problemów.

Właściwe świętowanie zaczyna się w nocy, gdy mieszkańcy mogą dobrze zobaczyć sztuki wykonywane przez jeźdźców za pomocą smoków. Gdy Czkawka podczas obchodzenia święta patrzy z góry w tłum ludzi, zauważa podejrzanych dla niego mężczyzn. On i Szczerbatek natychmiast lądują przez nimi, agresywnie domagając się od nich tożsamości. Jednakże pojawia się Niemy Sven i uspokaja go, mówiąc, iż są to jego wujowie. Chłopak przeprasza i odlatuje, nieświadomie omijając wzrokiem właściwych łowców nagród, którzy w końcu go zauważają. Godziny później po zakończeniu obchodów Czkawka i Astrid spotkali się w Wielkiej Sali, gdzie dyskutują o tym, że Haddock jest w niebezpieczeństwie i że powinien powiedzieć o nagrodzie swojemu ojcu. Ten jednak ponownie odmawia, chwilę później opuszczając dziewczynę. W nocy okazuje się, że Czkawki nie ma w wiosce, gdyż został porwany przez dwóch łowców nagród.

Czkawka budzi się związany na pod pokładem obcego mu statku - stara się uwolnić z więzów, lecz bezskutecznie. Nagle słyszy, jak schodzą do niego jego dwaj porywacze - Amos i Berthel. Haddock ostrzega ich przez atakiem jego przyjaciół na statek braci, gdy nie pozwolą mu odejść wolno, ale ci jednak nie przejęli się tym. Niespodziewanie słychać nieznane kroki dochodzące z pokładu. Bracia idą skonfrontować się z tym dźwiękiem sądząc, iż jeźdźcy przybyli, by ocali Czkawkę. Chłopak wykorzystuje chwilę, by się uwolnić i zaczyna krzyczeć, pokazując swoją lokalizację, jak sądził, wybawców. W rzeczywistości na statek przybył jeszcze inny łowca nagród - Bestial - poszukujący właśnie Haddocka.

Tymczasem jeźdźcy szukają swojego przyjaciela. Stoick jest sfrustrowany tym, że syn nie powiedział mu o swoich problemach. Wkrótce jeźdźcy znajdują statek, na którym poprzednio był Czkawka, i zauważają jak Amos i Berthel, wcześniej wyrzuceni za burtę przez dawnego Berserka, próbują ponownie znaleźć się na statku. Stoick żąda miejsca pobytu Czkawki i dowiaduje się od nich, iż to Bestial go porwał, po czym zostają wyrzuceni z powrotem do wody.

Bestial wyjaśnia Haddockowi, że zamierza zabrać go do Czarcioustego za odrobinę szacunku i chcąc zdobyć wielką nagrodę. Czkawka na próżno próbuje negocjować, a gdy chce również uciec, mężczyzna mu to udaremnia, zabierając mu jego protezę na nogę. Niespodziewanie Bestial upada nieprzytomny, postrzelony przez stojącego za nim Throka. Haddock dowiaduje się, iż został wysłany na ratunek przez Malę, gdy ta dowiedziała się o nagrodzie za głowę chłopaka. Gdy obaj przygotowują się do opuszczenia statku Bestiala, jeszcze jeden zamaskowany mężczyzna pojawia się i zaczyna walkę z podwładnym Mali. Choć szybko zostaje przez niego pokonany, nieznajomy strzelił z zaskoczenia z dmuchawki zarówno w mężczyznę, jak i w Czkawkę, biorąc go w ponowną niewolę.

Wkrótce potem jeźdźcy i Stoick docierają do Bestiala i zaczynają jego przesłuchanie. Ujawnia on, że zamaskowany wiking prawdopodobnie zmierza na wyspę, gdzie Viggo i Ryker mają zamiar oddać złoto temu, kto zdoła przyprowadzić do nich Czkawkę. Zanim jeźdźcy odlatują, sprowokowany przez Bestiala Stoick ma zamiar zabić mężczyznę, jednak Szczerbatek go od tego odciąga.

Zamaskowany łowca nagród przybywa na wyspę i zamierza oddać Rykerowi Czkawkę w zamian za złoto, lecz zamiast nagrody, mężczyzna otrzymuje worek kamieni. Nieznajomy zrozumiał, że został oszukany przez Czarcioustego i odmawia oddania Haddocka. Wtedy Ryker daje znak Łowcom Smoków do ataku. Podczas, gdy zamaskowany mężczyzna zaczął walczyć z przeciwnikami, Czkawka znalazł swój moment do ucieczki, jednakże Ryker i Łowcy widzą go i zaczynają gonić. Podczas ucieczki chłopak trafia na stado owiec, które straszy Piekielnikiem w stronę napastników. Choć na chwilę miał z głowy Łowców, chłopak zostaje zaskoczony po raz kolejny przez nieznajomego, któremu przypadkowo zdejmuje maskę z twarzy i rozpoznaje w nim tego samego mężczyznę, który uczestniczył w smoczej aukcji Viggo. Podczas szamotaniny obaj zsuwają się z klifu, ale Czkawka łapie się ręką jego krawędzi, zaś nieznajomy chwyta się jego protezy na nodze. Decyduje się ją odczepić, tym samym pozbywając się mężczyzny, który następnie spadł do jeziora.

Sam jeździec zostaje wciągnięty z powrotem na górę przez Rykera, który rzuca nim o ziemię. Na szczęście smoczy jeźdźcy przybywają w samą porę i powstrzymują zarówno Łowców, jak i Czarcioustego. Szczerbatek strzela w niego kilka razy plazmą, aż ten upada na ziemię. Nie oszczędza go również Stoick, który chwyta go, a następnie brutalnie uderza go w twarz.

Astrid pomaga Czkawce wstać i chodzić, co sprawia mu dużą trudność po stracie protezy. Jeźdźcy chcą opuścić wyspę, podczas gdy Ryker szybko odzyskuje przytomność i zamierza rzucić sztylet w stronę Haddocka, jednakże ponownie trafi przytomność, kiedy zostaje uderzony protezą Czkawki w głowię. Człowiekiem, który oddał rzut, był łowca nagród, cały i zdrowy. Widząc agresję ze strony jeźdźców i ich smoków, skacze z powrotem z urwiska. Gdy wszyscy podchodzą do skraj klifu, są zaskoczeni, że po mężczyźnie nie ma ani śladu. Mimo tego jeźdźcy w końcu dosiadają swoje smoki i odlatują do domu.

Najważniejsze wydarzenia

  • Berk świętuje 400-lecie istnienia.
  • Viggo wyznacza nagrodę za dostarczenie mu Czkawki.
  • Powraca Bestial, który jest szczęśliwy, że wreszcie nie służy nikomu.
  • Poznajemy tożsamość Krogana.

Postacie

Ludzie

Smoki

Zobacz też

Advertisement