FANDOM


Snaptrapper transparent
Artykuł dotyczy lokacji z gier. Jeśli szukasz miejsca z serialu, sprawdź Aukcyjna Wyspa.

Auction Island (brak polskiego tłumaczenia) — jedna z lokalizacji pojawiających się w grze School of Dragons. Została wprowadzona wraz z rozszerzeniem Return to Dragon Island.

Wygląd

Wyspa wznosi się dość wysoko nad wodą, a jej brzegi stanowią skaliste klify. Aby się na nią dostać, trzeba skorzystać z systemu kładek prowadzących z portu na ląd. Po dotarciu na płaszczyznę wyspy można ją obejść, ruszając wytyczoną ścieżką, która okala całą Auction Island. Na lewo od portu znajduje się niewielkie obniżenie terenu otoczone płaskimi skałami, pełne rozmaitych stoisk – to strefa handlowa, gdzie Łowcy wystawiają swoje towary. Wokół stoi także mnóstwo klatek wykonanych ze smokoodpornego metalu. Za strefą handlową zacumowany jest przy nabrzeżu łowiecki statek. Po przeciwnej stronie wyspy umiejscowione jest niewielkie jezioro oraz zatoka, w których można łowić ryby. Ląd porastają drzewa iglaste oraz niewysokie, rozłożyste drzewa o drobnych, pomarańczowych liściach.

W grach

School of Dragons

Auction Island pojawiła się w grze wraz z rozszerzeniem Return to Dragon Island. Ze względu na obecność Łowców nie można zabrać tam ze sobą swojego smoka i trzeba poruszać się pieszo. Wiking gracza podąża na tę wyspę z Eretem w celu dowiedzenia się czegoś o Haraldzie i sprzedawanych przez niego "magicznych kościach". W trakcie kolejnych zadań gracz zdobywa mapę umożliwiającą odszukanie pirata, a także uwalnia z klatki młodego Paszczogona. Ratuje również Skuldera i odzyskuje z łowieckiego statku skamieliny pokazywane przez Haralda jako dowód na to, że smocze kości, które sprzedaje, mogą zamieniać smoki w kamień.

Wyspa pojawia się ponownie w rozszerzeniu Rise of Stormheart, gdy gracz musi udać się na nią, by porozmawiać z Haraldem. Jest także istotną częścią dodatku Wrath of Stormheart. Nikorze Stormheart udaje się odnaleźć Vanaheim, gdzie śledzi poczynania jeźdźców i gracza, a potem odbiera im wydobyty z okolicznych wód artefakt. Jak tłumaczy, przedmiot od dawna należał do jej rodziny. Wkrótce po tym jej podwładni atakują kilkanaście wysp na całym Archipelagu, w związku z czym przyjaciele zostają zajęci obroną lądów. Nikora przybywa w tym czasie na Auction Island i dzięki artefaktowi zostaje zaaprobowana jako przywódczyni wyspy. Zmienia się wtedy wygląd miejsca. Wszędzie pojawiają się chorągwie ze znakiem Stormheart, a na najwyższym wzniesieniu staje tron Nikory. Mimo niechęci jeźdźców Czkawka decyduje się nie ingerować w sprawy Auction Island, zauważając, że Łowcy dobrowolnie wybrali kobietę na swoją przywódczynię.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.