FANDOM


Ból (ang. Pain) — smok, przedstawiciel gatunku Straszliwiec Straszliwy, wytresowany przez Sączysmarka w serialu, w odcinku Na szarym końcu. Pojawia się także w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Smok ma te same rozmiary i cechy fizyczne co inne Straszliwce. Spośród reszty wyróżnia go kolor ciała - różowofioletowy z jaśniejszym podbrzuszem i ciemniejszymi szpikulcami ciągnącymi się od głowy po czubek ogonka.

Charakter

Jest nieprzyjaźnie nastawiony nie tylko do Sączysmarka, ale i do całego otoczenia - chwyta zębami wszystko co się zbliża i rusza, przy czym przeważnie jest to ręka lub noga Sączysmarka.  

Zdolności

  • Atak: smok napina całe swoje ciało w ten sposób, że jest podłużne i twarde niczym włócznia; w ten sposób przyczepia się zębami do swojej ofiary, lecz odczepiony może posłużyć jako broń.
  • Zęby: zęby smoka są bardzo ostre, smok jednym ruchem może przeciąć grubą linę albo boleśnie zacisnąć szczęki na ofierze.

Historia

Jeźdźcy smoków

Mały smok pojawia się jedynie w odcinku Na szarym końcu. Gdy Śledzik ogłasza konkurs "kto lepiej wytresuje swojego Straszliwca", Sączysmark chce wziąć żółtego, jednak fioletowy smok wgryza mu się w rękę. Na pokazie Ból, zamiast spełnić rozkazy tresera, gryzie jego nogę, przez co Śledzik uważa, iż Sączysmark nie tresował swojego smoka i powinien przegrać.

Gdy jeźdźcy ratują Sztukamięs, smoczyca usiłuje odlecieć ze statku Albrechta, do którego jest przywiązana. Dzięki atakowi wytresowanych Straszliwców łańcuchy zostają zniszczone, lecz wódz Łupieżców zarzuca linę na jej ogon. Sączysmark rzuca wówczas swoim smokiem, który przecina linę, ratując smoczycę Śledzika z rąk wroga.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Galeria

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.