FANDOM


Archipelag Barbarzyński

Błędne Wysepki (ang. The Mazy Multitudes) — pojawiający się w książkach dość obszerny archipelag około 100 wysp, głównie maleńkich, lecz także kilku nieco większych. Należą do Archipelagu Barbarzyńskiego i są okupowane przez Rzymian.

Położenie

Błędne Wysepki rozciągają się w południowo-wschodniej części Archipelagu Barbarzyńskiego. Od południa oblewa je Letni Prąd. Na jednej z położonych na południu wysp stoi Fort Fatalus.

Płynąc na południe od Wysepek, można kierować się bezpośrednio do Imperium Rzymskiego, do którego bohaterowie książek nigdy nie dotarli. 

Znaczenie

Archipelag stanowi ostoję Rzymian w Archipelagu. Na jednej z Wysepek wznosi się Fort Fatalus, siedziba Grubego Konsula, stojącego na czele Rzymian terroryzujących klany Wikingów. Wyspy nie są położone w dużej odległości od Głuplandii, dzięki czemu CzkawkaOsesekŚledzik i Kamikazia mogli bez większych problemów uciec z Fortu i wrócić do domu.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohateraMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzachaGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaPlaża Złamanego SercaPłonący LasKraina Niewolników Szpetnych ZbirówKontynentSzkoła BystrzakaGrzmot ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.