FANDOM


Artykuł

Bandit (brak polskiego tłumaczenia) — smok, przedstawiciel gatunku Zbrojoskrzydły, pojawiający się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata. Jego imię zostało ujawnione w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Smok ten rozmiarem i budową ciała nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Tak jak w przypadku pozostałych osobników brak naturalnego pancerza zastępują mu metalowe tarcze, zbroje, topory i miecze, z których wytwarza łuski. Skóra zwierzęcia jest barwy zielonej, zaś oczy są żółte. Charakterystyczną cechą tego smoka jest złamany prawy róg.

Charakter

Smok jest nieufny wobec ludzi i innych smoków, a także bardzo terytorialny. Pozbawiony pancerza traci swój zapał bojowy i poddaje się. Nie okazuje specjalnej wdzięczności ludziom, którzy mu pomagają.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Smok występuje w odcinku Sączysmark dostaje siekierkę. Lecąc nad oceanem, Sączysmark bawi się toporem, który w pewnym momencie wyślizguje mu się z rąk i ginie w chmurach pod nimi. Jeźdźcy pikują i wkrótce wyłaniają się z chmur, pod którymi znajduje się Żelazna Wyspa. Przyjaciele postanawiają przeszukać ją w celu odnalezienia zaginionej broni. Niedługo po tym Sączysmark zauważa wystający znad krzaków topór i rusza naprzód, by go zabrać. Topór jednak bardzo mocno trzyma się w skale, a gdy Sączysmark usiłuje go wyjąć, okazuje się, że to nie skała, lecz smok Zbrojoskrzydły. Zwierzę atakuje jeźdźców. Przyjaciele odkrywają, że smok pokryty jest stopionym i zastygłym metalem i to właśnie w nim utknął topór.

Sączysmark wraz z Czkawką i Astrid próbują wymyślić jakiś sposób, aby zakraść się do Zbrojoskrzydłego i zabrać topór, który utknął w jego grzbiecie. Sączysmark wpada na pomysł, aby wykorzystać do tego celu Zaduśne Zdechy, które zaatakowałyby smoka i ukradły wszelkie możliwe metalowe przedmioty, w tym topór, który później chłopak by im odebrał.

Troje jeźdźców dociera z Zaduśnymi Zdechami na wyspę Zbrojoskrzydłego. Zaprowadzają smoki do jego legowiska, gdzie zwierzęta sieją zupełne spustoszenie. Atakują go, wydzierając z jego ciała kawałki metalu. Zbrojoskrzydły wkrótce staje się zupełnie bezbronny, pozbawiony swojego pancerza. Zauważywszy to, Czkawka odwraca uwagę Zdechów od wielkiego smoka. Akcja kończy się powodzeniem i Zaduśne Zdechy wracają na swoją wyspę. Jeźdźcy lądują obok bezbronnego gada i ofiarują mu kawałki metalu, aby ten mógł odbudować swój pancerz. Niedługo potem odlatują.

Smok powraca w odcinku Mi Amore. Jeźdźcy lecą na jego wyspę, aby oddać mu niepotrzebne im żelastwo. Przy okazji zauważają, że na jego grzbiecie znajduje się jedna z poszukiwanych soczewek do Smoczego Oka. By ją zdobyć, Czkawka postanawia powoli podejść do zwierzęcia i spróbować je oswoić, jako że ostatnim razem rozstali się we względnej przyjaźni. Plan ma spore szanse powodzenia do momentu, gdy nie przerywa go Krogan. Smok zaczyna zachowywać się agresywnie i ucieka w powietrze. Jeźdźcy pędzą zanim i próbują go obronić przed strzałami Lotników, ale sam Zbrojoskrzydły także nie próżnuje i ciska rozpalonymi fragmentami pancerza we wrogów. Krogan dostrzega odsłonięte miejsce na jego ciele i strąca smoka jednym celnym strzałem. Czkawka wraz z przyjaciółmi ukrywa Zbrojoskrzydłego we wnęce skalnej. Jeźdźcy mają wprawdzie soczewkę, ale nie chcą zostawić rannego smoka na pastwę losu, więc decydują się na szalony plan i z pomocą swoich wierzchowców przenoszą go na Koniec Świata.

Ostatni raz pojawia się w Król smoków (część 2) podczas wielkiej bitwy, wezwany przez Oszołomostracha.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Smok jest do kupienia za runy. Był też dostępny podczas specjalnych okazji w dniach:

  • od 30 września do 7 października 2019 roku (Odin's Market).

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.