Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Bebech Morderczy[1] lub Obłąkany Zbójca[2] (ang. Madguts the Murderous) — wódz plemienia Zabójców, wiking siejący postrach w Archipelagu Barbarzyńskim. Bohater pojawia się w powieściach Cressidy Cowell.

Wygląd

Człowiek ten jest potężnie zbudowany, jego umięśnione ramiona pokrywają liczne tatuaże. Jego głowa jest łysa i do połowy ubarwiona na czarno, co sprawia jeszcze bardziej przerażające wrażenie. Spod nosa wyrastają długie, sterczące na boki wąsy, broda natomiast jest niezbyt długa, lecz bujna.

Mężczyzna posiada bogatą kolekcję broni, między innymi toporów, mieczy oraz włóczni, jednak je wszystkie nosi dla niego jego sługa Czyrak. Najpopularniejszym mieczem Szaleńca jest Miecz Numer Sześć, gigantyczny czarny miecz, którego rękojeść zakończona jest czaszką. Broń ta sieje największy postrach i dorównuje Burzowemu Ostrzu i mieczowi Srogobrodego Upiora.

Charakter

Morderczy Szaleniec zazwyczaj milczy, zamiast niego najczęściej odzywa się jego zaufany sługa Czyrak, który oprócz tego przechowuje i transportuje pokaźną kolekcję broni Szaleńca. Wódz jest potężny i podstępny, pomógł Norbertowi Szajbusowi porwać Czkawkę, Kamikazię i Śledzika, by nie powrócili do Głuplandii, nie zwyciężyli Międzyplemiennych Zawodów Pływackich i tym samym umożliwili zwycięstwo właśnie jemu. 

Historia

Jak odwrócić smoka ogonem

Bebech Morderczy (w tej książce zwany Obłąkanym Zbójcą) bierze udział w tingu, wiecu poświęconemu sprawie wulkanu na Wyspie Lawowych Prostaków, któremu grozi erupcja.

Drapieżne smoki dla początkujących

Biuściasta Berta, wódz klanu Włamywaczek, kradnie Bebechowi jego wierzchowego Niewidzialnego Smoka. Zamierza bowiem wygrać zakład ze Słoickiem Wielgim, dotyczący tego, kto jest lepszym złodziejem. Później smoka tego zabiera Kamikazia, chcąc zdobyć wierzchowca, by wraz z Czkawką i Śledzikiem dostać się do Biblioteki Publicznej Zakutych Pał. Bebech Morderczy jest wściekły, że ktoś ukradł jego smoka, jednak gdy trójka przyjaciół wraca do domu, Czkawka zrzuca winę na Szkaradnego Bibliotekarza, którego Bebech porywa jako więźnia i zawozi do Krainy Niewolników Szpetnych Zbirów. Później podbija wyspę Wyspę Zapomnienia z pomocą swoich wojsk. Na końcu opowieści Bebech Morderczy wręcza Miecz Numer Sześć w prezencie Biuściastej Bercie

How to Ride a Dragon's Storm

Bebech Morderczy po raz pierwszy pojawia się na początku powieści, gdy wikingowie z różnych klanów mają zmierzyć się w Międzyplemiennych Zawodach Pływackich. Później pojawia się na pokładzie Amerykańskiego Marzenia 2 u boku Norberta Szajbusa. Uknuł podstęp, mając na celu zemszczenie się na klanie Kudłatych Chuliganów.

Jego przodek, Morderca Wspaniały, zwyciężył pierwsze Zawody i został władcą, podczas gdy wikingowie przekonani byli, że jego przeciwnik, Srogobrody Upiór, utonął. Jednak dokładnie trzy miesiące, pięć dni i sześć godzin później Chuligan powrócił, tym samym zwyciężając zawody jako ostatni, który dopłynął do brzegu. Zażądał poświęcenia Mordercy Wspaniałego smokowi

Bebech pragnął doprowadzić do tego, by Słoick i Berta również zostali poświęceni Smokowi Przestworzy, jednak jurorzy zawodów stwierdzili, że należy zaczekać do zakończenia zawodów, bowiem sytuacja, jaka spotkała Mordercę Wspaniałego oraz Upiora, może się powtórzyć. Tak zresztą się dzieje, kiedy po trzech miesiącach, pięciu dniach i sześciu godzinach Czkawka, Śledzik i Kamikazia powracają na brzeg, tym samym zwyciężając zawody. Jako zwycięzca, Czkawka ma prawo zażądać czegokolwiek od Bebecha Morderczego. Chłopak zdecydował, że wódz Morderczego Klanu ma zaśpiewać piosenkę miłosną podczas następnego spotkania wodzów, przebrany za pasterkę. Nie chciał bowiem, by historia się powtórzyła. 

Przypisy

Zobacz też

Advertisement