Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy lokacji z gier. Jeśli szukasz miejsca z filmów i serialu, sprawdź Wyspa Berk.

Berk Village (brak polskiego tłumaczenia) — jedna z lokacji pojawiających się w grach bazowanych na filmowym uniwersum, najczęściej główna lub startowa. Jest odpowiednikiem wioski Berk z filmów i serialu.

W grach

DreamWorks Dragons: Wild Skies

Mapa Berk w grze

W grze DreamWorks Dragons: Wild Skies wyspa Berk jest podzielona na kilka odrębnych obszarów, z których każdy zamieszkany jest przez inne gatunki smoków, rosną w nich różne typy roślin, które można zbierać, i można między tymi miejscami podróżować na swoim smoku.

Na geografię wyspy Berk w grze składają się: Berk Village, Unlandable Cove, Great West Ocean, Wrecker's Reef, Lava-Lout Island, The Woods That Howled, Badmist Mountain, Black Heart Bay oraz Wild Dragon Cliff.

Pierwszy lot odbywa się na grzbiecie Szczerbatka w lokacji Berk Village. Po odbyciu go, Czkawka oprowadza gracza po podstawowych miejscach w wiosce:

  • Sklep, w którym można zakupić wszystkie akcesoria niezbędne do zdobywania pożywienia dla smoków.
  • Stoisko, w którym można zdobyć i pokroić baraninę (mutton) potrzebną do wytresowania Śmiertnika Zębacza, czyli pierwszego w kolejności smoka do oswojenia. Baranina jest przydatna również podczas tresury innych smoków, między innymi Szeptozgona.

Poza tym w wiosce stoi kilku wikingów, którzy dają rozmaite wskazówki dotyczące tresury poszczególnych smoków. W wiosce nie można wytresować żadnego z latających gadów.

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Wyspa Berk jest podstawową lokacją, w obrębie której porusza się gracz. Znajdują się tam wszystkie najważniejsze elementy pozwalające prowadzić rozgrywkę.

Dragons-Rise-Berk-Village.jpg

Początkowo zadaniem gracza jest przede wszystkim oczyszczenie terenu z zalegających na nim kamieni oraz z porastających go drzew. Oczyszczona wyspa stanowi miejsce dla ulokowania platform ze smokami, a znajdujące się w jej obrębie łowiska i tartaki pozwalają na zbieranie podstawowych surowców – ryb i drewna. Na Berk znajdują się też kosze na ryby oraz stojak na drewno, dzięki którym można magazynować te zasoby.

Teren można też zagospodarować, stawiając na nim rozmaite budowle. Każda z nich wnosi w liczebność budowanej wioski określoną ilość wikingów. Nad Berk góruje masyw Twierdzy, której ulepszanie pozwala na stawianie kolejnych budowli i powiększanie wioski.

Poniżej Twierdzy, po lewej stronie, znajduje się dom Haddocków i rezydujący na platformie obok Szczerbatek, dzięki któremu gracz może poszukiwać jaj kolejnych gatunków smoków. Prawa strona kryje natomiast grotę wypełnioną lawą. Jest to wylęgarnia, w której znalezione jaja mogą się wykluć.

Jako że ograniczona powierzchnia wyspy nie jest w stanie pomieścić wielu smoków, gracz ma do dyspozycji smoczy hangar, do którego wejście znajduje się nad portem. Może w nim trzymać smoki, których nie wykorzystuje obecnie do zbierania surowców. Z kolejnymi ulepszeniami do hangaru można sprowadzać coraz więcej smoków.

Gra wymaga także powiększania terenu wioski poprzez odblokowywanie mostów do kolejnych fragmentów wyspy. Początkowo gracz porusza się wyłącznie po terenach Berk, jednak później jest w stanie dostać się zarówno na wyspy kryjące legowiska smoków legendarnych, jak i na Wyspę Berserków czy Koniec Świata.

School of Dragons

Berk general 2.png

Berk jest jedną z lokalizacji w grze School of Dragons. Jest to pierwsza wioska, w której mieszkali wikingowie. Po aktualizacji w lutym 2019 roku, wypuszczonej z okazji premiery filmu Jak wytresować smoka 3, wikingowie przenieśli się na Nowe Berk, zaś ich dawny dom opustoszał.

Berk.SOD.jpg

Dostać się tam można za pomocą World Map lub własnego smoka. Na Berk znajdują się takie obiekty jak:

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

Berk Village TU.jpeg

Wyspa Berk jest podstawowym ekranem, który obserwuje gracz. Znajduje się w centralnej, środkowej zakładce. W tym miejscu można u góry ekranu zobaczyć swój poziom oraz stan surowców i waluty. Znajdujący się u dołu przycisk PLAY prowadzi gracza do linii fabularnych rozgrywek, natomiast umiejscowiona obok kwadratowa ikona przedstawiająca kompas pozwala wejść do menu zadań codziennych i specjalnych.

W oddali za wyspą można dostrzec fragment lądu z fioletową flagą. Jeśli gracz należy do klanu, to miejsce informuje go, z jaką Alfą obecnie mierzy się klan oraz jak dużo czasu zostało na pokonanie jej lub do pojawienia się następnej.

Na Berk znajdują się również konstrukcje pozwalające na zdobywanie surowców, walut oraz smoków.

  • Treasury – skarbnica w postaci skrzyni z pieniędzmi. Pozwala pozyskiwać monety.
  • Fishery – łowisko w postaci misy z rybami. Pozwala pozyskiwać ryby.
  • Hatchery – wylęgarnia w postaci ogromnego jaja. Pozwala wykluwać smoki.
  • Breedery – konstrukcja w kształcie serca. Pozwala rozmnażać smoki.
  • Duties – konstrukcja w kształcie ogromnego klucza. Pozwala wykonywać obowiązki, za które gracz otrzymuje nagrody w postaci energii i kluczy do skrzyń.

Galeria

DreamWorks Dragons: Wild Skies

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

Zobacz też

Advertisement