FANDOM


Biblioteka Publiczna Zakutych Pał (ang. Meathead Public Library) — biblioteka usytuowana na terenie Zakutych Wysp, dokładnie na Wyspie Zapomnienia, pojawiająca się w książkach Cressidy Cowell. Jest prowadzona przez Szkaradnego Bibliotekarza.

Książki

W rzeczywistości nie jest to publiczna biblioteka, a wikingowie nie czytają znajdujących się tam ksiąg. Jedyną udostępnioną jest książka Jak wytresować smoka autorstwa profesora Tłuczka.

Książki znajdujące się w tej bibliotece zostały uznane za bardzo cywilizacyjne, z zagrożeniem dla kultury barbarzyńców, więc zostały tu zamknięte i ukryte przed resztą świata. Biblioteka nie jest otwarta dla publiczności i jest silnie strzeżona.

Jedynymi znanymi książkami w Bibliotece Publicznej Zakutych Pał są Jak wytresować smoka profesora Tłuczka oraz Drapieżne smoki dla początkujących Halibuta Straszliwej Czkawki II.

Wygląd

Biblioteka zajmuje obszerny gmach przypominający ciemny zamek. Mieści się na wysokim klifie o ponad trzystu stopach wysokości. Wnętrze biblioteki przypomina labirynt. Z zewnątrz strzeżona jest przez żołnierzy z klanu Zakutych Pał i ich Świdrujące Smoki.

Historia

W tomie Jak wytresować smoka z Biblioteki Publicznej Zakutych Pał Pyskacz Gbur skradł książkę profesora Tłuczka sprzed nosa Szkaradnego Bibliotekarza.

Biblioteka Publiczna Zakutych Pał pojawia się także w tomie Drapieżne smoki dla początkujących, kiedy Czkawka, Kamikazia i Śledzik przybyli tu potajemnie, aby zdobyć drugi egzemplarz książki profesora Tłuczka, którą Osesek przypadkowo zniszczył.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.