FANDOM


Artykuł
Bim (ang. Bing) — smok, przedstawiciel gatunku Gromogrzmot, pojawiający się serialu Jeźdźcy smoków, po raz pierwszy w odcinku Bim! Bam! Bom!.

Wygląd

Bim ma morski kolor skóry, przechodzący w zieleń w okolicach łap i pyska. Pisklak jest bardzo mały, chociaż w kwestii proporcji jego ciało jest niemal identyczne jak u dorosłych osobników.

Zdolności

  • Ryk: nawet jako bardzo młody Gromogrzmot Bim jest w stanie wydać potężny ryk, który może powodować wielkie zniszczenia, a także skutecznie odstraszać nieprzyjaciół lub zbliżających się jeźdźców.
  • Szybkość: pisklę zadziwia umiejętnością błyskawicznego przemieszczania się po wyspie oraz poza nią. Jeźdźcy mają duże problemy ze schwytaniem go oraz jego braci.

Historia

Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk

Pisklaki po raz pierwszy pojawiają się w odcinku Bim! Bam! Bom!. Zostają odkryte dzięki wynalazkowi Czkawki zwanemu Burzowym Uchem. Wódz wraz z synem postanawiają sprawdzić usłyszane za jego pomocą tajemnicze odgłosy. Znajdują małe Gromogrzmoty, jednak nie zabierają ich ze sobą na Berk. Stoick nie chce, by pisklęta przeszkadzały ludziom w wiosce.

Smoki jednak same odnajdują Berk i zaczynają niszczyć wszystko podczas swoich zabaw z użyciem ataków sonicznych. Nikt nie jest w stanie nad nimi zapanować. Jeźdźcy zabierają maluchy do Smoczej Akademii i tam usiłują wytresować, ale bezskutecznie. Tam również smoki zostają nazwane przez Mieczyka i Szpadkę. Rozrabiające maluchy uspokaja w końcu Thornado, przy którym pisklęta od razu stają się potulne. Gdy jednak dorosły Gromogrzmot opuszcza arenę, te ponownie zaczynają rozrabiać i uciekają treserom.

Stoick nakazuje Czkawce zabrać młode na Smoczą Wyspę. Chłopak niechętnie spełnia polecenie, ale smoki szybko odnajdują drogę powrotną na Berk. Ostatecznie Stoick i Thornado wyruszają razem z jeźdźcami, by odeskortować pisklęta. Po kategorycznym nakazie pozostania, udzielonym im przez dorosłego Gromogrzmota, maluchy nie podążają więcej za ludźmi, jednak Thornado nagle zawraca. Okazuje się, że dzikie smoki atakują pisklęta. Przerażone maluchy nie potrafią się obronić. Do akcji ponownie wkraczają jeźdźcy i Stoick, który z pomocą swojego wierzchowca bez trudu rozpędza agresorów. Wiedząc jednak, że młodym nieustannie będzie grozić niebezpieczeństwo, wódz Berk postanawia zwrócić wolność Thornado, by ten mógł zostać na Smoczej Wyspie z pisklętami.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Bim razem ze swoją rodziną zjawia się na wezwanie Oszołomostracha w odcinku Król smoków (część 2), aby wziąć udział w wielkiej bitwie z Łowcami.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.