FANDOM


Bitwa na Wyspie Berserków jest kulminacyjnym wydarzeniem odcinka Król smoków (część 2), a zarazem całego serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata. Jest to ostateczna bitwa między Jeźdźcami a Lotnikami.

Geneza

Do ostatecznego starcia zarówno Jeźdźcy, jak i reprezentujący Łowców Lotnicy szykowali się przez długi czas, zwierając szeregi, zyskując sojuszników i niemal równocześnie odkrywając newralgiczne tajemnice dotyczące smoczego gatunku.

Lotnicy powstali jako połączenie sił Łowców Smoków z ludźmi służącymi Drago Krwawdoniowi, między innymi Kroganem, który dowodzi Lotnikami. Zniewolili one Paszczogony i wykorzystali jako wierzchowce. Lotnicy zbudowali ogromną, liczącą kilkuset członków armię.

Jeźdźcy z kolei, nie poszerzając swoich szeregów aż tak licznie, sukcesywnie zdobywali sojuszników wśród przyjaznych smokom plemion, takich jak Skrzydlate Panny czy Obrońcy Skrzydła. W ostatecznym rozrachunku u ich boku stanęły wszystkie wytresowane i poznane do tej pory przez Jeźdźców smoki, wezwane telepatycznie przez Oszołomostracha.

Bezpośrednim powodem wojny była chęć unicestwienia smoczego gatunku przez Łowców i walka o ich ocalenie ze strony Jeźdźców.

Przebieg

Punktem zwrotnym, który bezpośrednio doprowadził do walki, było odkrycie ukrytego w podziemnych jaskiniach Wyspy Berserków "Króla Smoków", którym okazał się Oszołomostrach. Johann i Krogan mieli za zadanie zdobyć jajo ogromnego smoka, który po dorośnięciu, znajdując się pod władzą Łowców, mógłby umożliwić przejęcie kontroli nad całym smoczym gatunkiem, a w następstwie doprowadzić do ich wybicia. Mniej więcej w tym samym czasie na wyspę docierają Czkawka z pozostałymi Jeźdźcami. Chłopak dociera do lodowej jaskini i próbuje ratować jajo, jednak na jego drodze staje sam Johann. Dochodzi do starcia między niegdysiejszymi przyjaciółmi, podczas której Czkawka o mały włos nie ginie w czeluściach głębokiej jaskini, jednak z pomocą ukrywającego się tam Oszołomostracha pokonuje Johanna, który na zawsze zostaje zamrożony lodowym oddechem smoka.

KoDP2-19

Płonące statki Łowców

W tym samym czasie Lotnicy na grzbietach smoków oraz Łowcy na pokładach swoich statków dokonują inwazji na wyspę. Ich atak odpierają Jeźdźcy wraz z niedawno poznanymi sojusznikami, a więc przede wszystkim przyjaznymi smokom plemionami. Wkrótce do walki dołączają się także wezwane przez Oszołomostracha zarówno dzikie smoki z całego Archipelagu, jak i smoki niegdyś poznane i wytresowane przez Jeźdźców (także z tych najwcześniejszych odcinków serialu Jeźdźcy smoków).

Lotnicy zostają zdziesiątkowani, a pod wpływem liczebności dzikich smoków Paszczogony przeciwstawiają się swoim jeźdźcom i zrzucają ich ze swoich grzbietów. Jako ostatni woli Krogana opiera się jego smok, jednak i jemu udaje się wydostać na wolność.

Rezultat

Bitwę zwyciężają smoki i ich sojusznicy. Lotnicy zostają ostatecznie pokonani, jako że ich smoki uwolniły się spod ich kontroli. Przywódca Lotników, Krogan, staje przed obliczem Drago Krwawdonia, ponieważ jednak nie wypełnił swojej misji i nie zdobył jaja Oszołomostracha, zostaje przezeń skazany na śmierć.

Jajo trafia w ręce Jeźdźców, którzy następnie przez kilku pośredników przekazują je Valce.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.