FANDOM


Rzeczny Smok-Wonsz  (ang. Dragon Snake River) - Wielki wąż z ostrymi kłami i zabójczą trucizną. Jego nazwa została wymyślona przez Borka Wielkiego, ale zapisał ją z błędem dlatego piszę się Wonsz. Należy do Wodnej Klasy.

Gatunek ten jest na skraju wyginięcia.

Wygląd

Smok jest wielkim wężem z małą parą skrzydeł. Ma zielono-niebieskie ciało która jest pokryta czymś śliskim. Jest bardzo długi, dorosły osobnik może mieć do 200 metrów długości. Po wykluciu smoki te są jeszcze bardzo małe ale z każdym dniem powiększają się. Okres dorastania kończy się po 20 latach od wyklucia.

Siedlisko

Smoki te zamieszkiwały rzeki na wyspie węgorzy. Aktualnie nie znane są miejsca gdzie można je spotkać, ale jest legenda że właśnie taki Smoko-Wonsz żyje w podziemiach pod Berk. Gady te żyją w wodzie ponieważ nie mogą przebywać zbyt długo po za wodą tak samo jak wrzeńce. Mieszkały też w jeziora, ale tylko słodkich.

Dieta

Jest wszystkożerny czli je za równo np: świecące algi, ale też może jeść ryby albo zwierzęta pasące się przy wodzie. Dla przeżycia może nawet zjeść węgorza i węża.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.