FANDOM


Górski Bursztynu - Jest to smok górski jednynie z nazwy. Należy on bowiem do klasy wodnej i zamieszkuje plaże oraz podmorskie jaskinie. Jest on dalekim kuzynem smoków górskich, wyglądem nie rózni się jednak prawie wogóle, nie licząc znacznei mniejszych rozmiarów.

Wygląd

Smok górski Burzsztynu jest jasnoszary, srebrnawy ze złoto-pomarańczowymi detalami (kolcami, rogami  i pazurami). Brzuch delikatnie granatowy. Jest to szczupły smok, ma długi ogon, długą szyję i zręczne łapy. Kolce ma wzdłuż grzbietu, a potem ogona, trzy pary dużych na głowie, dwa mniejsze na końcu pyska, po trzy po bokach głowy i nad oczami. Po trzy również na przednich łapach, a po cztery na tylnych. Ponadto jest ich mnóstwo na skrzydlach, plus po jednym dużym na jedno skrzydło.

Jest on znacznie mniejszy od swoich kuzynów.

Siedlisko

Smoki górskie, jak sama nazwa wskazuje, zamieszkują wysokie góry. Bursztyn to jednak specficzny smok, który przeniusł sięna niższe tereny, a dokłądnie plaże, zazwyczaj kamieniste.

Dieta

Smoki te żywią się wszystkim, co żyje w morzach, na plażach oraz w nadmorskich lasach. Okazuje się, że jeśli poczęstujesz takiego smoka pieprzem, smok pokocha tę przyprawę do końca życia.

Zachowanie i tresura

Bursztyny żyją w podmorskich jaskiniach, które posiadają swe wyloty między innymi na lądzie. Jaja skłądają pod wodą, ale większą część czasu spędzają wygrzewając się na plaży. Preferyją plaże kamieniste na bezludnych wyspach, choć bardzo rzadko można je spotkać na plażach piaszczystych.

Są nieufne, zwłaszcza w stosunku do obcych, ale sam widok człwoieka żyjącego w zgodzie ze smokiem powinien zacząć pozytywnie Waszą znajmość. Kiedy smok zobaczy, że nie stanowisz zagrożenia, podaruj mu jakąś błyskotkę, albo bursztyn z którego smok układa coś w rodzaju gniazda na jajo, albo daje do zabawy swojemu maluchowi. Potem wystarczy go pogłaskać, można też dać rybę i wspomniany wcześniej pieprz.

To dość opanowane smoki, które cenią sobie dyskrecję. Są najiteligentniejsze spośród wszystkich górskich, zawsze wszystko dokładnie rozplanowują.

Słabości

Mają dużą słabość do błyskotek, uwielbiają też, kiedy im się "puszcza zajączki". Lubią ptrzesiadywać na skalnych półkach i obserwować tęczę. Ponadto ich oczy są odpowiednio przystosowane, aby smok mógł patrzeć na słońce, które go nie razi.

Tak jak inne smoki, uwielbiają smoczymiętkę,reagują agresywnie na obecność smoczego korzenia, boją się węgorzy, mogą też ulegać hipnozie alfy.

Jajo

Jajo tego smoka przypomina bardzo duży bursztyn. Skorupka jest w połowie przezroczysta, dzięki temu można obserwować rozwój prenatalny pisklęcia.

Moce i umiejętności

 • Mają fenomenalny słuch i węch, choć średnio dobry wzrok.
 • Nie mają zbyt dużej liczby strzałów, ale ich ogień jest bardzo gorący, a smoki te niemal nigdy nie chybiają.
 • Najpopularniejsze moce u górskich Bursztynu to: upodabnianie się do bursztynu, leczenie. 90% smoków ma którąś z tych dwóch umiejętności, pozostałe 10% mają jakieś inne.
 • Potrafią uwolnić się spod wpływu Alfy
 • Potrafią dopasować barwę całego ciała do koloru rogów i kolców, przez co stają się jakby jednym wielkim bursztynem

Pierwsze pojawienie

Ciekawostki

 • Tak naprawdę smoki te lubią błyskotki nie ze względu na siebie, tylko swoje maluchy, można więc wnioskować, że gatunek ten wykazuje się empatią
 • Bardzo się przywiązują, za bliskich są w stanie oddać życie
 • Pomimo "Górski" w nazwie należą do wodnej klasy i zamieszkują plaże
 • Nie mają jadu i nie strzelają  kolcami
 • Na kilka chwil mogą uwolnić się spod hipnozy Alfy
 • Potrafią dopasować barwę całego ciała do koloru rogów i kolców, przez co stają się jakby jednym wielkim bursztynem

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.