FANDOM


Wygląd

Smok górski rubinu jest jasnoszary, srebrnawy z czerwonymi kolcami i rogami. Pazury również są czerwone. Brzuch delikatnie granatowy. Jest to szczupły smok, ma długi ogon, długą szyję i zręczne łapy. Kolce ma wzdłuż grzbietu, a potem ogona, trzy pary dużych na głowie, dwa mniejsze na końcu pyska, po trzy po bokach głowy i nad oczami. Po trzy również na przednich łapach, a po cztery na tylnych. Ponadto jest ich mnóstwo na skrzydlach, plus po jednym dużym na jedno skrzydło.

Rozpiętość ich skrzydeł jest nieco mniejsza od ich kuzynów.

Siedlisko

Smoki górskie, jak sama nazwa wskazuje, zamieszkują wysokie góry. Są bardzo zwinne i z łatwością utrzymują się w strmych, śliskich, czy trudno dostępnych miejscach, albo na wąskich grzbietach gór. Zamieszkują niedostępne jaskinie. Oswojone górskie mogą porzucić naturalne środowisko, ale na zawsze pozostanie w nich miłość do skakania, wspinaczek i gór.

Dieta

Smoki te żywią się wszystkim, co żyje w górach. Chętnie zjedzą rybę, jeśli jakąś złapią w górskiej sadzawce, czy strumyku, jednak ten rarytas nie jest dla nich łatwo dostępny. Zwykle jedzą kozice, albo inne żyjące w górach stworzenia. W razie braku pożywienia w wyższych piętrach gór, zlatują niżej, ale nigdy nie zapuszczają się w pobliżu osad ludzi, omijają też alpinistów, czy himalaistów (albo innych zdobywaczy szczytów). Lubią też czasem przegryźć jakieś jagody, które wspomagają u tych smoków trawienie. Okazuje się, że jeśłi poczęstujesz takiego smoka pieprzem, smok pokocha tę przyprawę do końca życia.

Zachowanie i tresura

Tolerują w pobliżu miejsca zamieszkania inne smoki, czasem można znaleźć duże kompleksy jaskiń zamieszkane przez wiele smoków, które jednak nie żyją w stadzie, ani nie współpracują jak stado - po prostu są współlokatorami.

Są nieufne, zwłaszcza w stosunku do obcych. Zamieszkują tak niedostępne miejsca, że właściwie nie można dostać się do ich jaskiń bez pomocy innego smoka.

Rubiny, sa wyjątkowo agresywne i oswojenie jest znacznie trudniejsze, ponieważ atakują praktycznie od razu. W walce nie ma z nimi równych.

Kolejną rzecza, która odróżnia Górskei Rubinu jest fakt, że sa one bardzo troskliwymi rodzicami i mają wielkie serca. Pomimo wrodzonej agresji, są w stanie przygarnąć obce jaja bądź pisklęta i wychować je jak swoje. Samiec i samica po wychowaniu młodych, które opuszczają gniazdo rodzinne w wieku pięciu lat, zostają razem do końca życia, odchowując jeszcze kilka miotów.

Słabości

Mają dużą słabość do błyskotek, uwielbiają też, kiedy im się "puszcza zajączki". Lubią ptrzesiadywać na skalnych półkach i obserwować tęczę. Ponadto ich oczy są odpowiednio przystosowane, aby smok mógł patrzeć na słońce, które go nie razi. Lubią też obserwować gwiazdy, czy księżyc. Jest to słabość, ponieważ zahipnotyzowane blaskiem ciał niebieskich mogą nie zauważyć zagrożenia.

Tak jak inne smoki, uwielbiają smoczymiętkę,reagują agresywnie na obecność smoczego korzenia, boją się węgorzy, mogą też ulegać hipnozie alfy.

Jajo

Jajo tego smoka przypomina bardzo duży, nieoszlifowany kamień rubin.

Moce i umiejętności

  • Smok może chować wszystkie kolce na swoim ciele oraz dowolnie nimi strzelać, tego jednak smok używa bardzo rzadko.
  • Mają fenomenalny słuch i węch, choć średnio dobry wzrok.
  • Nie mają zbyt dużej liczby strzałów, ale ich ogień jest bardzo gorący, a smoki te niemal nigdy nie chybiają.
  • Najpopularniejsze moce u górskich rubinu to: upodabnianie się do skały, leczenie. 68% smoków ma którąś z tych dwóch umiejętności, pozostałe 32% mają jakieś inne.

Pierwsze pojawienie

  • Coś, czego pragnę

Ciekawostki

  • Tak naprawdę smoki te lubią błyskotki nie ze względu na siebie, tylko swoje maluchy, można więc wnoskować, że gatunek ten wykazuje się empatią
  • Bardzo się przywiązują, za bliskich są w stanie oddać życie
  • Są wyątkowo troskliwymi rodzicami, często zdarzają się przypadki adopcji obcych smocząt lub jaj.
  • To najagresywniejsze ze wszystkich górskich

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.