FANDOM


Nombia Wstążkognowa
Nombia Wstążkognowa
Informacje Podstawowe
Klasa     Klasa Uderzeniowa
Typ Ognia Kule przypominające plazmę
Tresura Tak
Wygląd
Barwa              Szara (młode), szaro-czarna (samce), szary+inny kolor (samice)

Główne Cechy

Długi ogon (samice), trujący kolec (samce)
Rozpiętość Skrzydeł 6 metrów (samice), 5 metrów (samce)
Waga 0,7 tony (samice), 0,9 tony (samce)
Statystyki
Atak 6 (samce)
Szybkość 18 (samice), 8 (samce)
Obrona 11 (samice), 7 (samce)
Moc Ognia 12 (samice),  16 (samce)
Liczba Splunięć   4 (samice), 2 (samce)
Trucizna 9 (samce)
Zacisk Szczęk 2 (samice), 6 (samce)
Spryt 11 (samice), 4 (samce)

Nombia Wstążkogłowa-piękny smok Klasy Uderzeniowej, znany ze swojego długiego ogona.

Wygląd

Samice

Ich ciało jest szare z elementami posiadającymi inny kolor. Często na niektórych częściach ciała są wzorki np. koła, okręgi, gwiazdki. Mają całkiem chude ciało, 2 pary łap i charakterystyczne skrzydła. Na głowie znajdują się całkiem duże oczy, małe i wąskie nozdrza oraz dwoje małych uszu. Na końcu długiego ogona znajduje się puszysta końcówka koloru szarego.

Samce

Są szare z czarnymi elementami, mają krótsze i grubsze ciało od samic. Mają charakterystyczny kształt uszu. Na końcu ogona znajduje się trujący kolec.

Siedlisko

Smoki często się przemieszczają. Miejsce ich pobytu powinno mieć kryjówki, w których mogą się schować i oczywiście mieć warunki do życia.

Dieta

Ten gatunek smoków żywi się rybami. Samice z ciekawości próbują innych rzeczy, także pokarmu dawanego przez ludzi.

Zachowanie i tresura

Samice

Samice tego gatunku są bardzo ciekawskie. Uwielbiają robić przeróżne sztuczki, zwłaszcza swoim ogonem. Lubią przyglądać się innym stworzeniom i je naśladować. Świetnie latają, co sprawia im ogromną przyjemność. Fascynują je przeróżne rzeczy, nawet ołówek może sprawić wielką radość.  Samicy bardzo zależy na wybranym samcu, jednak często oddala się od Niego w poszukiwaniu przygód. Smoczyce można wytresować pokazując różne rzeczy, robiąc je razem z gadem, obserwując Ją, a gdy będzie gotowa stanie się Twoją najlepszą przyjaciółką.

Samce

Samce są leniwe, prawie nic nie robią, ignorują wiele rzeczy. Mimo nienawiści do ludzi, dają się im się zaciągać i prowadzić do różnych miejsc, także do klatek. Są łatwym łupem dla Łowców Smoków. Podczas okresu godowego samce walczą ze sobą. Wtedy pokonują swoje lenistwo, by zaimponować samicom.  Mimo swojego charakteru i małej ilości energii na jeden ryk swojej samicy, samiec może stać się maszyną do zabijania. Będzie bronił swej ukochanej do końca.

Ogień

Smoki strzelają kulami, które przypominają plazmę. Samice mogą wytrzelić 4 małe kule. Samiec ledwo tworzy dwie małe, ale gdy jego samicy coś sie dzieje może stworzyć wielkie o ogromnej mocy.

Moce i umiejętności

 • Duża szybkość: Samice potrafią z niezwykłą szybkością latać oraz całkiem szybko poruszać się po lądzie.
 • Pływanie: Samice potrafią pływać, dzięki swojemu długiemu ogonowi i skrzydłom. Mimo tej umiejętności rzadko to robią.
 • Polowanie: Dzięki swojej szybkości i zwinności samice z łatwością polują. Często podczas tej czynności bawią się i popisują.
 • Trujący kolec: Samce używają go do walki, a w okresie godowym prezentują.

Słabości

 • Grimora: Smoki źle reagują na tego pasożyta, ale na szczęście szybko reagują na jego obecność. Samice wpływają do morza bądź oceanu. Z samcami jest gorzej, ponieważ są leniwe i niezbyt szybkie. Mimo częstego przenoszenia się, rzadko spotykają Grimorę.
 • Smocza Miętka: Samice uwielbiają się w niej tarzać i bawić, ale w poważnych sytuacjach potrafią się oprzeć. Samcom tylko trochę poprawia humor.
 • Niebieski Oleander: Z powodu obecności tego kwiatu smoki mogą najwyżej kichać. Właśnie dlatego samice bardzo się nim interesują.
 • Smoczy Korzeń: Po kontakcie z nim samice mają ochotę walczyć, ale nie są agresywne. Po prostu się bawią się w pojedynek.
 • Sagefruit: Samce po tym owocu usypiają, ale jeśli samice są w niebezpieczeństwie sagefruit przynosi odwrotny skutek. Smoki są wściekłe, że ta roślina odbiera im energię, więc ze złości mają jej jeszcze więcej. Samice po nim mają ochotę na spokojniejsze zajęcia np. oglądanie ciekawych przedmiotów.
 • Wrzask Krzykozgona: Samice przez wrzask Szeptozgona Albinosa nie mogą się skupić, ponieważ je na chwilę paraliżuje. Samce nie zwracają na to uwagi.
 • Śpiew Śmiercipieśnia: Samce nie zwracają uwagi na piękny śpiew, a samice są nim wręcz oczarowane. Tańcząc i robiąc różne sztuczki zbliżają się do źródła, ale wycofują się w ostatniej chwili.
 • Świecący punkt: Samice często się na niego patrzą i próbują łapać.
 • Martwa Strefa: Ponieważ smok ma długie ciało nie widzi wszystkiego, ale samice nie dają się łatwo wykiwać.
 • Drapanie po szyi: Samice uwielbiają drapanie po szyi, więc próbują robić to same np. o gałązkę. Jak zwykle samców to nie obchodzi.
 • Hałas: Samice normalnie zawsze są zainteresowane dobiegającymi dźwiękami. W ten sposób można odwrócić ich uwagę.
 • Strata partnera: Gdy smoki dowiadują się o stracie partnera tracą ochotę do życia, więc nie mija dużo czasu zanim same umrą.

Jajo

Jajo tego smoka jest niezbyt duże, ma czarny kolor i białe ciapki.

Ciekawostki

 • Smoki łączą się w pary na całe życie.

Galeria


Informacje będą zmieniane, dodawane itp.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.