FANDOM


Krwawoszpon Dwuźrenicowy - gatunek średniej wielkości, kolorowego smoka, posiadającego po dwie źrenice na każdym oku.

Wygląd

Jest około 2 razy wyższy od człowieka. Występuje w absolutnie wszystkich odmianach barwnych, spody skrzydeł i brzuch zawsze są jednolicie ubarwione. Tylne nogi są długie, znajdują się na nich 4 pazury - 3 przednie i 1 mniejszy tylny. Przednie łapy są prawie takiej samej długości co tylne, jednak smok często je podkula i tego nie widać. Znajdują się na nich ostre, mocno zakrzywione szpony, często znajduje się na nich zaschnięta krew ofiar. Skrzydła są średniej wielkości, umożliwiają niezbyt szybki lot. Pomagają gadom wykonywać nagłe skręty podczas biegu, oraz przy wbieganiu na niemal pionowe ściany (np. skalne). Na pysku znajdują się 2 zakręcone rogi na czubku głowy (im bardziej zakręcone, tym smok jest starszy) i jeden cienki na nosie. Średniej długości ogon pomaga w utrzymywaniu równowagi. Jak sama nazwa wskazuje, ma po dwie źrednica na kazdym oku. Przednimi widzi jak człowiek, tylnymi w podczerwieni, co bardzo ułatwia polowania i wyczuwanie niebezpieczeństwa. Źrenice na pojedynczym oku poruszaja sie niezależnie.

Siedlisko

Zamieszkują równiny i lasy, bardzo rzadko góry (gdy nie ma w pobliżu lepszego miejsca zamieszkania).

Dieta

Żywią się wszystkim, oczywiście oprócz węgorzy. Najbardziej lubią pić krew, dla nich to prawdziwy przysmak. Uwielbiają jeść mieso i ryby, ale nie pogardzą jeżynami, jagodami, liśćmi, korą drzew podczas zimy.

Zachowanie

To zależy od smoka. Niektóre są towarzyskie, inne agresywne, jeszcze inne lubią robić kawały. Większosć jest jednak nieufna.

Tresura

Żeby zdobyć zaufanie Krwawoszpona, trzeba powoli do niego podejść, tak, by nas sam zobaczył i wiedział, że nie zrobimy mu krzywdy. Kiedy znajdziemy sie odpowiednio blisko, musimy lekko naciąć swoją skóre i dać smokowi do wypicia troszke krwi (wystarczy kilka kropel). Gad bedzie szczęśliwy ze skosztowania ulubionego przysmaku)

Moce i umiejętności

Widzenie:  Krwawoszpony Dwuźrenicowe mają doskonały wzrok. Widzą w podczerwieni, więc kamuflaż nic nam nie da. Przednimi źrenicami widza tak dobrze, że z wysokości kilkunastu metrów śa w stanie policzyć mrówki chodzące po ziemi.

Szpony: Szpony i na przednich, i na tylnych łapach są bardzo ostre ( te na przednich w ostrości nie maja sobie równych). Smoki jednym machnięciem może nam poważnie uszkodzić ciało.

Ogień: Jest bardzo słaby, jak u Straszliwca. Jednak Krwawoszpony maja dobrego cela.

Bieg: Ze względu na pokrewieństwo z Szybkim Szpicem potrafią bardzo szybko biegać. Lekko rozkładając skrzydła i odpowienio nimi manewrując może wykonywać nagłe skręty.

Polowanie: Najpierw zaczajaja sie na ofiarę, potem wyskakują z nienacka i rozpruwają. Nie chwytają pyskiem za gardło.

Słabości

Słabościami Krwawoszponów Dwuźrenicowych są: smoczymiętka, smoczy korzeń, węgorze, hipnoza alfy, krew.  Są odporne na niebieski oleander.

Jajo

Jajo jest małe i, w przeciwieństwie do samego smoka, zielono - brązowe. Ma nierówną fakturę. Taki kamuflaż jest związany z tym, że smok po złożeniu jaja raz na dzień przychodzi je ogrzać, gdy zaczyna pękać (po około tygodniu) porzuca. Młode od narodzin same uczą się polować, biegać i latać.

Pierwsze pojawienie

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.