FANDOM


Szybkostrzał Morski - morski smok dużych rozmiarów. Przedstawiciel Wodnej klasy. Gatunek wymyślony przez użytkowniczkę Ambermelon.

Wygląd

Smok ten ma ciało węża. Ma 20 m długości, jego łuski są najczęściej w barwie niebieskiej z domieszką szarości lub czerni.  Ma 2 pary tzw.żagli ciągnących się po całym ciele (2 na jeden bok). Te niżej są skierowane lekko do dołu, a te wyżej nieco do góry.  Szybkostrzał ma 2 pary nóg, które pomagają mu w wyjściu na brzeg i chwyceniu się różnych powierzchni; są zakończone ostrymi szponami. Na głowie smoka rosną dwa odzobne rogi. Ostre zęby wystają mu z dolnej szczęki. Na koncówce ogona można zauważyć dużą płetwę, która jak pozostałe pomoga smokowi przyspieszyć podczas pływania.

Siedlisko

Szybkostrzałowi Morskiemu najbardziej odpowiada środowisko morskie. Zazwyczaj pływa gdzieś w głębinach, ale czasem może też wyjść na brzeg.

Pożywienie

Gustuje najczęściej w stworzeniach morskich, takich jak: ryby, małe rekiny, a nawet ośmiornice. Jednak często zdarza się, że przekąsi jakiegoś rybaka wypływającego na morze bądź każdego innego smoka, który jest od niego mniejszy. 

Zachowanie

Ten gatunek jest bardzo agresywny i zawzięty. Nie da się go wytresować. Żyje jako samotnik. Tylko czasem zdarzą się smocze matki, pilnujące małych smoków. To dlatego jest bardzo rzadki. Jednak jak samica już złoży te jaja to zajmuje się nimi jakiś czas, a potem maleństwa wypływają same na morze. Smoki te zauważając człowieka lub inne stworzenie, które może mu zagrażać od razu atakuje. Nie ma ucieczki.

Ogień

Ogniem Szybkostrzała jest plazma. Służy zarówno jak i do obrony, jak i zniszczenia podwodnych przeszkód takich jak np.skały.

Jaja

Jajka są koloru szarego z niebieskimi paskami. Samica składa od 15-20 dużych jaj ważących około 10 kg.No nic, nie wiem czy się zgłoszę do konkursu, bo smok i ogółem wpis - beznadziejny. Jednak miałam przynajmniej szansę zaprezentować wam mojego smoka.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.