FANDOM


Ok, mam zamiar na nowo otworzyć księgę smoków, mam nadzieję że ja i wy będziecie aktywni i szczerze oceniali moją twórczość :) 

Śpiewak barwny 
IMG 20170305 162617
Informacje podstawowe
Klasa                   tajemnicza klasa
Typ ognia Elektryczne iskry
Tresura tak
Sposób tresury zdobycie zaufania
Wygląd
Barwa różne
Główne cechy Duże oczy , pióra na głowie , klatce piersiowej i ogonie, krótkie zęby.
Rozpiętość skrzydeł 2 m (1 m każde)
Długość ciała 45 cm - 1 m 
Waga 5 kg 
Statystyki
Atak 4
Szybkość 13
Obrona 4
Moc ognia 10
Liczba splunięć 8
Trucizna 0
Zacisk szczęk 5
Spryt 10

Śpiewak barwny - Mały , niegroźny smok o dużych , przejrzystych oczach .


Wygląd

Niewielki smok (mniej więcej wielkości kota syberyjskiego) . Jego klatkę piersiową pokrywają dziesiątki ciepłych piór  a czubek głowy pióropusz składający się najszczęściej z 5-8 piór. Jego budowa przypomina budowę przeciętnego smoka typu Nocna furia , jego klatka piersiowa jest raczej duża z natury jest chudy i wysportowany. Posiada dużą głowę z oczami dość pokaźnych rozmiarów które zazwyczaj są zielone lub żółto-zielone. Na końcu jego długiego ogona znajdują się pióra ze wzorem oczu , starsze osobniki posiadają owe oczy także na swoim pióropuszu .  Jego charakterystyczną cechą jest to że posiada dużo , bardzo krótkich i ostrych zębów.Łatwo także zauważyć że na końcówkach piór znajdujących się na jego skrzydłach , kolor jest ciemniejszy.

Zachowanie

Śpiewaki to bardzo przyjazne i energiczne smoki stadne , są jednak bardzo nieufne wobec obcych i potrawią ich potraktować prądem który sprawie dość duży ból . Żyją w gęstych lasach porośniętych wysokimi drzewami gdzie skrywają się przed drapieżnikami . Żywią się rybami i mniejszymi zwierzętami takimi jak gryzonie czy węże.W toku ewolucji wykształciły niezwykłą odporność na jad węży na które polują dzięki czemu nic ich nie zniechęci do pożarcia ofiary.Podobnie jak Nocna furia , smok śpi na gałęzi owijając ogon o nią.

Tresura

Smoki są dość trudne do wytresowania głównie ze względu na ich energiczność i chęć zabawy przez co rzadko skupiają się na czymś dłużej niż przez minutę. Jednak gdy posiadasz nieziemską cierpliwość i poczęstujesz smoka jakąś zdechłą myszą z chęcią zwróci na ciebie uwagę, możliwe że nawet cie posłucha . Aby mieć jakiekolwiek szanse na wytresowanie stworzenia trzeba najpierw zdobyć jego zaufanie i dać mu czas. Może spojrzy na ciebie przyjaźniejszym wzrokiem gdy porzucasz mu patykiem lub poświecisz mu światełkiem , smok ten lubi zabawy typowe dla kotów czy psów . 

Moce i  umiejętności 

Prąd

Smok potrafi wytworzyć iskry ze swojego pyska na które sam jest odporny ,ból jest porównywalny do porażenia paralizatorem.

Szybkość 

Śpiewak jest niezwykle zwinny i szybki , potrafi przecisnąć się przez małe szpary niczym kot oraz bardzo szybko latać .

Wspinaczka

Smok posiada niezwykłą zdolność wspinania się nawet na śliskie powierzchnie . Bez problemu przemieszcza się po drzewie i zwisa na jednej z jego gałęzi.

_________________________________________________________________________________________

Księga będzie wkrótce kontynuowana :3


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.