FANDOM


Ten gatunek powstał na potrzeby mojego opowiadania ,,Pokonać Własny Strach...

Uznano, że ten gatunek wyginął, więc usunięto go ze Smoczej Księgi..

—Śledzik o Światłomiotach

SmoczycaAnami

Światłomiot Słoneczny

Ogólnie

Smoki tego gatunku zaliczane są do klasy tajemniczej. Według statystyk siła ich ataku wynosi 10, szybkość 12, a moc umiejętności 13. Zacisk ich szczęk wynosi 3. Uzbrojenie ich wynosi 9. Najmocniejszy jest w ich przypadku spryt, który wynosi 20.

Wygląd

Smoki te charakteryzują się smukłą długą szyją i szczupłą sylwetką. Na czubku głowy i zadzie widzoczne są niby pióropusze. Od szyi, aż po początek ogona po widoczne są wzorki w kształcie kryształków. Podobne widoczne są nad oczami. Ogon podobny do długości reszty ciała zakończony jest niby pędzlem. Łapy posiadające ostre pazury, przypominają ludzkie palce, z tym, że na przednich palcy jest cztery, a na tylnych trzy. Smoki te zazwyczaj występują w kolorach czerownym, żółtym i pomarańczowym oraz ich odcieniach.

Występowanie

Smoki te niezwykle rzadko można spotkać. Unikają ludzi, i zarazem wiosek.  Zazwyczaj występują samotnie w ciepłych miejscach.

Charakter

Światłomioty Słoneczne to stworzenia dumne i nieufne. Poważnie traktują swoją niezależność. Są to stworzenia honorowe. Trudno jest je podejść. Cechuje je spryt. Posiadają wielką odwagę. Wobec nieznajomych są agresywne i bezwzględne. Swoim zachowaniem w czasie bójek potrafią okazać złośliwości i arogancję. Zazwyczaj są zdeterminowane i nie przyjmują do wiadomości, że mogłyby przegrać. Są podstępne i chytre. Na codzień w pokojowych celach są ciekawskie i energiczne. Cechuje je inteligencja. Gdy ktoś ukaże im, że ma dobre zamiary są miłe i łagodne. Jeśłi bardzo się do kogoś przywiążą są troskiliwe i gotowe są poświęcić życie, bytego kogoś ocalić. Jeśli coś mało je interesuje są wobec tego obojętne.

Zdolności

Spryt- Stworzenia te mają duży spryt. Potrafią go wykorzystać w każdej sytuacji. Od polowań po bitwy. 

Ogień- Smoki te zieją ogniem złotym. Mogą sprawić, że będzie on oślepiający lub zwyczajny. 

Kula Światła- Najprawdopodobniej najlepsza forma ataku tych smoków. Zazwyczaj stają wtedy na tylych łapach, a przednie wznoszą przed siebie pozostawiając między nimi jakąś przerwę. Wytwarza się wtedy kula. Jej poziom oślepienia zależy od woli smoka. Mogą jej użyć w dwóch wersjach:

-Strzelić niczym pociskiem.

-Spowodować, że kula urośnie o rozejdzie się niczym fala po najbliższym otoczeniu smoka zazwyczaj oślepiając i zwalając z nóg każdego.

Węch- Natura obdarowała je doskonałym węchem co tylko potęguje ich spryt. 

Skradanie- Gatunek ten skrada się bardzo cicho. Zazwyczaj osoba zda sobie sprawę, że znajduje się w pobliżu, gdy ten zdąży strzelić w niego ogniem. 

Tresura 

Proces tresury w każdym przypadku poznania się z takim smoczyskiem przebiega inaczej. W najlepszych przypadkach wystarczy zdobyć zaufanie. W tych gorszych trzeba wykonać dużo rzeczy, by smok zaufał człowiekowi i dał się dosiąść. 

Ciekawostki

- Smoki te potrafią stać na dwóch łapach. Zazwyczaj przybierają tę pozę do użycia Kuli Światła, gdyż łatwiej jest im ją wtedy ukształtować. 

-Słabo znoszą niskie temperatury, w przeciwieństwie do tych wysokich, w których czują się wybornie. 

-Od wielu lat myślano, że gatunek ten wyginął. Dziś krążą plotki, ża Anami smoczyca Kayi jest ostatnią ich przedstawicielką.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.