FANDOM


Chciałbym powiedzieć, że ten wpis był zainspirowany pomysłem użytkownika XAngelx4, o jakże wspaniałym pomyśle wstawienia wszytkich wpisów na blogu bo już wymyśliłem kilka gatunków smoków i nie chciałbym zaśmiecać Fanonu.

Ostrowab

Ostrowab - Smok należący do klasy strachu, daleki krewny Szeptozgona.

Spis treści

[ukryj]#Wygląd

 1. Zachowanie
 2. Występowanie
 3. Słabe strony
 4. Ataki
 5. Pożywienie
 6. Legenda
 7. Ciekawostki

WyglądEdytuj

Ostrowab wygląda jak szeptozgon, z jednym rzędem zębów, które są długie i twarde. Posiada aż cztery rzędy nóg zakończonych ostrymi szponami. Ma kościste skrzydła. Jego ogon jest pokryty kolcami jak u Śmiertnika Zębacza.

ZachowanieEdytuj

Ostrowab jest zwykle agresywnym smokiem, który nie cierpi gdy jakiś inny smok wkracza na jego terytorium. Kiedy wleci trochę, stara się go przegonić, ale jak wleci w głąb, odpowiada atakiem. Jest na tyle odważny, że potrafi zadrzeć nawet z dużo większym smokiem. Kiedy jest spokojny, lata w okolicy swojego gniazda, szukając pożywienia. Ze względu na tego agresora, mniejsze smoki migrujące pomijają tereny ostrowabów, ze względu na wielkie zagrożenie. Natomiast większe omijają ze względu na zakłócanie przez niego płynności i prędkości podróży.

WystępowanieEdytuj

Ostrowab zamieszkuje górzyste tereny, wystawiając swoją przynętę zza rogu czekając na mało bystre stworzenia. Idealnym takim miejscem jest Wyspa Łupieżców. Jednak ostrowaby zamieszkują głównie górzyste wysepki, na których znajduje się roślinność.

Słabe stronyEdytuj

Ostrowaby oprócz pokaźnego uzbrojenia, posiadają też kilka słabych stron.

 • Ostrowaby mają bardzo cienką okrywę z łusek, wystarczy przejechać palcem aby coś poczuł, bądź lekko zaostrzonym kamieniem, aby przedrzeć okrywę. Jest to dla ostrowaba bardzo bolesne, więc po takich 2-3 atakach ostrowaby zaczynają tracić nadzieję na wygraną i się wycofują.
 • Smoki te mają słabe oczy. Wystarczy strzelić w okolice głowy jakimkolwiek gazem, aby ostrowab zaczął się wycofywać.
 • Posiada on słabe kości biodrowe i piszczele. Kiedy się w nie uderzy dosyć mocno, ostrowab zacznie z bólu lecieć na dół.

AtakiEdytuj

Ostrowab zwykle gryzie swoimi ogromnymi szczękami, z reguły niemal natychmiastowo zabijając ofiarę. Często też wykonują szarżę, wystawiają wtedy cztery nogi do przedu, a pozostałe do tyłu otwierając też szczęki i pędząc z zawrotna prędkością której prawie nie da się ominąć posyłając ofiarę na ziemię. Smoki te nie posiadają jadu, nie zieją też ani ogniem ani gazem. Jednak mogą czasem wykrztusić substancje uboczne w procesie ich trawienia, które zawierają substancje szkodliwe a czasem nawet toksyczne.

PożywienieEdytuj

Ostrowab odżywia się wyłącznie mięsem, z którego preferuje tłuste kawałki. Nie pogardzi też rybą, ani jajkami innych stworzeń.

LegendaEdytuj

Istnieje legenda, że nieznany wiking, podał mu smoczymiętkę, co wykasowało jego pamięć, i został wiernym przyjacielem owego mężczyzny. Jak dotąd, nikt nie zbliżył się do ostrowaba bez pomocy bardzo silnego smoka, a tym bardziej nie dał mu smoczymiętki.

CiekawostkiEdytuj

 • Podobno jeden z wikingów widział jak ostrowab zniszczył dach w jego gospodzie i wyjadał mu chleb i bułki.

Amperosmok

Amperosmok - smok, należący do klasy uderzeniowej, w pewnym sposobie przypominającym wandersmoka.

Wygląd

Amperosmok to smok wielkości śmiertnika zębacza zdolny do wytwarzania piorunów. Jest zawsze koloru białego, ale w sezonie godowym jest barwy, wręcz tęczowy. Przypomina także kształtem bardzo koszmara ponocnika, jednak jest od niego nieco mniejszy.

Występowanie

Amperosmok zamieszkuje okolice i wnętrza urodzajnych kotlin, czasem wylatując na bagna. Jednak stada amperosmoków migrują, przy okazji sprawdzając wytrwałość swoich młodych.

Zachowanie

Amperosmok jest towarzyski, więc podchodząc do niego bez broni można się czuć bezpiecznie. Jednak gdy podejdziemy do niego z bronią, możemy spodziewać się ataku. Jest spokojny także w towarzystwie smoków swojego gatunku, oraz mniej więcej swojej wielkości.

Atak/Obrona

Amperosmok, atakując generuje przepływy prądu, które emanują między gruczołami o których wiele nie wiadomo. Kiedy smok jest cały przykryty prądem, oznacza to że wystrzał jest już nie powstrzymany. Strzelając piorunami, smok wystawia swoje kolce i z nich wystrzeliwuje bardzo mocne strumienie prądu, o prawdopodobnej sile pioruna (Co najprawdopodobniej jest przesądą.). Amperosmoki starają się agresora/agresorów wywieźć na wodę, przez co tam się zniżają, elektryują, i rażą nie tylko smoka, ale też ryby w promieniu kilkunastu metrów, które wypływają martwe na poziom wody. Smoki te, zieją także iskrzącym, niebieskim ogniem.

Pożywienie

Amperosmokom nie trudno o pożywienie - podlatują do zbiornika wodnego, elektryzują wodę i mają syty posiłek.

Tresura

Łatwo wytresować amperosmoka, wystarczy dostać jego zaufanie, i podrapać go po gardle lub za uchem. Wtedy smok będzie nas lubiał. Możemy wtedy go już dosiąść, ale lepiej dać mu jescze rybę, będzie wtedy wiedział że chcemy się nim opiekować.

Słabe strony

Amperosmok posiada parę słabych stron:

 • Przy pomocy okrywy z gronkielowego żelaza atakujący osobnik może sam się porazić prądem.
 • Amperosmok jest czuły na ciepło.

Ciekawostki

 • Dorosłe amperosmoki boją się koszmarów ponocników i chowają młode, myśląc że to godowe agresory.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.