FANDOM

Asia Luna

alias Luna

 • Mieszkam w w swoim świecie
 • Moje zajęcie piszę opowiadanie, rysuję
 • Jestem Kobieta
 • Asia Luna

  Głazernik

  paź 25, 2019 przez Asia Luna

  Głazernik (ang. Stoneadillo) - przedstawiciel kamiennej klasy.


  Głazernik jest dużym masywnym smokiem o niskiej, szerokiej czaszce zwieńczonej czterema rogami o piramidalnymi kształcie.

  Tułów ma trójkątny kształt, od szczytu "garba" ciągnie się rząd, dużych, płaskich i lekko zagiętych do tyłu nieostrych kolców. Krótkie, niezbyt masywne łapy pozwalają smokowi na trucht, a stosunkowo duże skrzydła na powolny lot. Ogon zakończony jest kostną buławą.

  Pancerna skóra ogranicza się do koloru brązowego, szarego, bądź szaro-brązowego, co pozwala mu się wtopić w skaliste otoczenie. Małe oczy są żółte.


  Głazerniki do smoki z natury spokojne i niekonfliktowe, żyjące w stadzie, pod przewodnictwem dominującego samca. Atakują jedynie w ostateczności, wolą zastr…  Czytaj całość >
 • Asia Luna

  Złotolubny

  paź 3, 2019 przez Asia Luna

  Złotolubny (ang. Goldlike) - duży smok znany z gromadzenia skarbów, przedstawiciel ognistej klasy.


  Złotolubny rozmiarem dorównuje Tajfumerangowi. Głowa zwieńczona jest pięcioma parami powyginanych rogów, dwa inne wyrastają także nad nozdrzami smoka. Szyja jest gruba i długa.

  Tułów jest trójkątny, grzbiet lekko garbaty, klatka piersiowa wydatna. Z przodu skrzydeł wyrastają trzy pazury, dzięki czemu służą mu one za przednie kończyny. Gdy zostaną złożone wygląda to tak jakby zwierzę w ogóle nie posiadało zdolności lotu. Małe tylne łapy uzbrojone są w trzy ostre szpony. Długi ogon zakończony jest hakiem. Wzdłuż kręgosłupa ciągnął się rząd niewielkich kolców.

  Barwa ogranicza się do koloru złota. Oczy są żółte.


  Złotolubny jak sama nazwa gatunku wskaz…  Czytaj całość >
 • Asia Luna

  Iskrownik Jasny

  wrz 16, 2019 przez Asia Luna

  Iskrownik Jasny (ang. Spark Bright) - mały smok, przedstawiciel ognistej klasy.


  Jest to mały smok, wyglądem przypominający gekona i wielkością dorównujący Straszliwcowi Straszliwemu.

  Ma dużą głowę zwieńczoną dwiema parami prostych, krótkich rogów i duże oczy. Tułów smoka jest smukły, łapy mocne, wzdłuż linii grzbietu i ogona ciągnie się rząd krótkich, ostrych kolców. Ogon ma długość równą długości reszty ciała. Półtorametrowe skrzydła pozwalają smokowi na podjęcie lotu.

  Barwa Iskrownika jest różnorodna z plamkami, pokrywającymi prawie całe ciało z wyjątkiem spodu ciała i skrzydeł; oczy są żółte.


  Zachowania przypominają Straszliwce, obok których żyją, a także wspólnie żerują. Jednak w przeciwieństwie do nich prowadzą samotniczy tryp życia, łączą…  Czytaj całość >
 • Asia Luna

  Opis wszystkich postaci występujących w Skrzydle Smoka

  Czytaj całość >
 • Asia Luna

  Skrzydło Smoka

  sie 18, 2018 przez Asia Luna

  Zapraszam także do notatnika, gdzie szerzej zostaną opisane postacie: Skrzydło Smoka - postacie

  Niekiedy pod rozdziałami znajdą się przypisy mające za zadanie wyjaśnić pojęcia, wymawianie słowa itp.


  Północne Rynki od zawsze były głównym ośrodkiem handlu Archipelagu. Niewielka skalista wyspa porośnięta iglastym lasem, leżąca na północ od Berk, zwabiała handlarzy wszelkiej maści – od uczciwie zarabiających kupców, aż po handlujących na lewo, prowadzących ciemne interesy oszustów. Jeszcze kilka lat temu można tu było natknąć się na łowców smoków, jednak po śmierci Drago Krwawdonia, myśliwi zniknęli i wszelki słuch o nich zaginął. Mimo to, jeśli ktoś miał znajomości, a tym bardziej dobre kontakty i więcej niż dwie sakiewki pieniędzy, mógł oprócz …


  Czytaj całość >
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.