FANDOM


Opis wszystkich postaci występujących w Skrzydle Smoka

Glac

Glac (czyt. Glas) – główny bohater. Bękart należący do plemienia Poskramiaczy Smoków.

Wygląd

Glac jest zwykłym, szczupłym chłopakiem o lodowatoniebieskich oczach i potarganych ciemnych blond włosach. Ubiera się w kremową koszulę z długim rękawem z dziurą na prawym ramieniu, szare spodnie i brązowe, lekko zmierzwione, futrzane kozaki. W pasie ma zawiązany sznurek.

Ciekawostki

  • Jego imię to skrót od angielskiego słowa Glacier, po polsku znaczy lodowiec.
  • Urodziny obchodzi 20 marca, w dzień wiosny.

Książę Drein

Mala Thorston

Mala Thorston - dziewczyna, rówieśniczka Glaca należąca do plemienia Wandali. Jej wierzchowcem jest Biała Furia o imieniu Gwiazda. Ma także Hobgobblera o imieniu Kurczak.

Wygląd

Mala jest szczupłą dziewczyną o szarych oczach i krótkich blond włosach. Ma trójkątną twarz, którą zawsze zdobi zawadiacki uśmiech. Jest tego samego wzrostu co Glac. Nosi szaro-zieloną tunikę z długim rękawem i ciemniejsze od niej spodnie. Skórzana kamizelka, karwasze, ochraniacze na łokcie i kolana (te trzy pierwsze części ubrania są pokryte kolcami), pas oraz buty mają brudnobrązowy kolor.

Gustaw Larsen II

Kadlin Ingerman

Edrin Hogen

Bjorn

Dairine

Dallak

Shana

Søren

Heather

Eryk

Markus Hogen

Kara Hogen

Erin Hogen

Aria

Aria - matka Glaca, jeźdźczyni Strzały. Została zabita przez Śmierciozaura.

Erin

Hans

Straż przyboczna Kary

Thorhalla

Frothgar

Frothgar - nieżyjący już wódz Fenów i ojciec Hektora Frotgharsona. Mianował Edrin Hogena swoim następcą, gdy jego syn zrezygnował z dziedzictwa i wybrał własną drogę.

Tara Jorgenson

Smarkacz Jorgenson

Bard

Drake

Drakor Podrzynacz

Drakor Podrzynacz – główny antagonista i wódz Poskramiaczy Smoków. Jego smokiem jest Mroziczort o imieniu Upiór.

Wygląd

Drakor jest lekko umięśnionym mężczyzną wzrostu Czkawki. Nosi hełm i zbroją, jaką niegdyś nosili Lotnicy Krogana. oprócz tego ubiera jasnobrązowe spodnie i skórzane ciemnobrązowe buty. Zawsze trzyma w prawej ręce sztylet z ozdobną rękojeścią, na której wydrążony był wizerunek Śmiertnika Zębacza.

Hektor Frothgarson

Hektor Frothgarson – postać drugoplanowa, prawa ręka Drakora, jego zastępca i pierwszy doradca.

Wygląd

Hektor jest wysokim, silnie umięśnionym mężczyzną. jest łysy i nie posiada zarostu. brak lewego oka zasłania czerwoną opaską wykonaną ze zwykłego, postrzępionego materiału. Ubiera się w czarną, łuskowatą koszulkę bez rękawów, brudnozielone spodnie i czarne buty. Nosi także ciemnoszare karwasze,a skórzanego, brązowego pasa zawsze ma przymocowany miecz wykonany z smokoodpornej stali.

Lars Kupiec

Arn

Arn – postać trzecioplanowa, jeden z kupców handlujących na Północnych Rynkach. Przyjaciel Ereta z czasów, gdy ten był jeszcze łowcą smoków.

Wygląd

Arn nie zostaje dokładnie opisany. Wiadomo jedynie,że jest łysawy, co może oznaczać, że lata swojej młodości ma już za sobą.

Warkonos

Mała Lori

Mała Lori w skrócie Lori - smoczyca z gatunku Zaduśny Zdech, należąca do Glaca.

Wygląd

Lori jest typowym Zaduśnym Zdechem o szarych łuskach z czarnymi elementami, m.in. dolną szczęką, brzuchem i obwódkami wokół oczu oraz żółtymi oczami. Od innych przedstawicieli jej gatunku wyróżnia ją zdolność mowy (języka wikingów nauczył ją Dagur) oraz dźwięki nietypowe dla Zdecha - świergot, pisk i skrzek.

Ciekawostki

  • Smoczyca swoje imię zawdzięcza Lori, rodzajowi ssaka naczelnego z rodziny lorisowatych.
  • Zdolność mowy smoczycy jest inspirowana zdolnością niektórych gatunków papug, m.in. Żako, do naśladowania ludzkiej mowy.

Orka

Żarnado

Niuchacz

Kurczak

Kurczak - Hobgobbler Mali.

Wygląd

Smok nie wyróżnia się spośród innych przedstawicieli swojego gatunku i ma typową fioletowo-bordową barwę skóry z żółtym spodem tułowia i pomarańczowymi oczami.

Rekin

Złomiarz

Ogniowir

Groza

Groza - smoczyca Edrina z gatunku Śmierciozaur. Pięć lat przed akcją Skrzydła Smoka została uratowana z rąk Poskramiaczy Smoków.

Lodowiec

Strzała

Strzała - samica Zmiennoskrzydłego, będącą niegdyś wierzchowcem matki Glaca, Arii. Została podarowana przez Edrina Hogena swojej właścicielce i zniknęła po jej śmierci. Glac twierdzi, że mogła wrócić do Hogena, bądź udała się do innych Zmiennoskrzydłych.

Blask i Błysk

Żagiew

Czaszkogłaz

Zabójca

Żar

Iskra

Piórko

Muchołówka

Drzewiec

Orlica

Niedźwiedzica

Łupacz

Szprotka

Gwiazda

Gwiazda - smoczyca z gatunku Biała Furia.

Wygląd

Anatomią Gwiazda nie wyróżnia się spośród innych Białych Furii. Jej oczy są błękitne jak lazur, a łuski są białe jak śnieg, ozdobione srebrnymi pręgami, i połyskujące w słońcu niczym diamenty. Nie posiada błękitnych, jak i różowych elementów, tak jak inne smoki z jej gatunku.

Gryzak

Tsunami

Zguba

Łamignat

Ścigacz Wiatru

Barwnołuska

Sowizdrzał

Wrzącyzgon

Upiorzyca

Upiór

Upiór – Mroziczort będący wierzchowcem Drakora Podrzynacza.

Wygląd

Upiór jak każdy Mroziczort ma białą barwę ciała oraz intensywnie niebieskie oczy. Jednak z pośród innych przedstawicieli swojego gatunku, wyróżniają go trzy blizny po pazurach, ciągnące się w poprzek lewej strony pyska.

Kosiarz

Rozdział 7

Złotnik

Skaza/Blizna

Czacha, Gnat i Piszczel

Iskrownik Jasny

Pióropusznik

Złotolubny

Głazernik

Jajożer

Bestioszał

Bestioszał (ang. Beastshawl) - średniej wielkości smok, przedstawiciel klasy tropicieli. Bliski kuzyn Thunderclaw'a. Rozdział 7

Kleszczołap Bystry

Kiełolód Straszliwy

Brzytwoszpon

Bicz Zabójczy

Chwytnogon Zbrojny

Orkopław

Piłoząb

Skrzelnik

Węgożer

Hydromróz

Wężyliszek

Posokowiec Karmazynowy

Wąpierz

Fenowie

Fenowie - jedno z dwóch znanych plemion zamieszkujących Lodowe Pustkowia (Dolną Północ). Ich wodzem jest ..., którego jako swojego następce wyznaczył poprzedni wódz, Frothgar.

Poskramiacze Smoków

Poskramiacze Smoków - jedno z dwóch znanych plemion zamieszkujących Lodowe Pustkowia (Górną Północ). Ich wodzem jest Drakor Podrzynacz, który jest jednocześnie jego założycielem.

Lodowe Pustkowia

Lodowe Pustkowia zwane także Północą - archipelag zamieszkiwany m.in. przez Poskramiaczy Smoków i Fenów oraz smoki. Swoją nazwę zawdzięcza panującemu w nim mroźnemu i surowemu klimatowi.

Jest dwa razy większy od archipelagu, w którym leży wyspa Berk.

Położenie

Pustkowia graniczą na północy z Archipelagiem.

Klimat

Lodowe Pustkowia dzielą się na trzy regiony:

  • Dolna Północ - klimatem przypomina swojego sąsiada, dzięki czemu jest najbardziej przyjazna dla życia, a tym samym najbardziej zaludniona.
  • Środkowa Północ - łączy w sobie klimat Dolnej i Górnej Północy. Wyniku konfliktów z dawnych lat jeszcze niedawno zamieszkiwało ją pięć plemion - jednym z nich byli Fenowie, którzy trzynaście lat przed akcją Skrzydeł Smoka przenieśli się z wyspy Fen do południowego regionu na wyspę Sord, przez co obecnie zamieszkują go tylko cztery nieznane z nazwy plemiona.
  • Górna Północ - najbardziej nieprzyjazny z regionów. Jest pokryty wiecznym śniegiem, a zamieszkujące go plemiona z powodu panujących tu warunków utrzymują się wyłącznie z rybołówstwa i handlu.

Krainy geograficzne

Dolna Północ

  • Wyspa Sord

Środkowa Północ

  • Wyspa Fen

Górna Północ

  • Wyspa Poskramiaczy Smoków

Wyspa Sord

Wioska Sord

Szkoła Jeździecka Sord

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.