FANDOM


Złotolubny (ang. Goldlike) - duży smok znany z gromadzenia skarbów, przedstawiciel ognistej klasy.

Wygląd

Złotolubny rozmiarem dorównuje Tajfumerangowi. Głowa zwieńczona jest pięcioma parami powyginanych rogów, dwa inne wyrastają także nad nozdrzami smoka. Szyja jest gruba i długa.

Tułów jest trójkątny, grzbiet lekko garbaty, klatka piersiowa wydatna. Z przodu skrzydeł wyrastają trzy pazury, dzięki czemu służą mu one za przednie kończyny. Gdy zostaną złożone wygląda to tak jakby zwierzę w ogóle nie posiadało zdolności lotu. Małe tylne łapy uzbrojone są w trzy ostre szpony. Długi ogon zakończony jest hakiem. Wzdłuż kręgosłupa ciągnął się rząd niewielkich kolców.

Barwa ogranicza się do koloru złota. Oczy są żółte.

Zachowanie

Złotolubny jak sama nazwa gatunku wskazuje, uwielbia gromadzić złoto i klejnoty, które kradnie ludziom, bądź innym osobnikom swojego gatunku. Czas spędza, tarzając się w swoim skarbie lub wylegując się we własnoręcznie zrobionym „basenie” stopionego złota.

Naturalnie pokojowo nastawione do innych smoków Złotolubne, stają się agresywne, gdy ktoś nieproszony wejdzie do ich jaskini, szczególnie śmiertelne niebezpieczeństwo stanowią dla ludzi. Kiedy zostaną okradzione przez wikingów, podążają za złodziejami, palą ich wioskę i wybijają wszystkich mieszkańców.

Są samotnikami. Samice po godach same wychowują młode, synowie są przepędzani, gdy osiągną wiek rozrodczy, jednak córki zostają, pomagając matce w opiece nad młodszym rodzeństwem jeszcze przez dwa lata.

Tresura

Kluczem do wytresowania Złotolubnego jest wywabienie go z jego domu i ofiarowanie błyskotki. Jednak jest to niezwykle trudne, przez co rzadko kto się tego podejmuje.

Umiejętności

Ogień

Złotolubny zionie strumieniem ognia zdolnym stopić złoto (płomień osiąga temp. 1064°C).

Kopanie

Smok za pomocą pazurów wykopuje w podłodze swojej jaskini płytki dół, który następnie napełnia stopionym złotem, w którym potem się relaksuje.

Siedlisko i dieta

Złotolubny zamieszkuje jaskinie, urządzając sobie w legowisko w ich głównych komorach, które przyozdabiają stopionym złotem.

Są mięsożerne, żywią się rybami i innymi zwierzętami.

Słabości

  • Łatwo odciągnąć jego uwagę jakąś błyskotką np. złotą monetą lub oszlifowanym klejnotem.

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Ciekawostki

  • Wzorowany jest na pterozaurze zaś wygląd głowy na Królu Ghidorze z 2019 r.
  • Po kąpieli w złocie smok otrząsa się, jednak na jego łuskach pozostają dropinki złota, przez co wyglądają one tak, jakby były pokryte brokatem.
  • Zaobserwowane zostały także osobniki o barwie starego złota i białego złota.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.