FANDOM


To będzie cały czas edytowane. Dziękuje wszelkie prawa do przedmiotów, postaci i smoków zastrzeżone.

Postacie

Gabe- postać pojawiająca się w rozdziale 5. Przywódca Nowych. Nic więcej o nim nie wiadomo. Jego dziewczyna to Lill. Jego siostrą jest Hazel.

Wygląd:

"Miał on gęste rude włosy i zero zarostu na twarz prócz ledwo widocznego meszku. Oczy w szarawym odcieniu czujnie obserwowały każdy widoczny metr kwadratowy powierzchni. Cały był ubrany w brązowo-czarne futra. "

Lilanmia (Lill)- postać pojawiająca się w rozdziale 5. Przywódczyni Nowych. Dziewczyna Gabe. Nic więcej o niej nie wiadomo.

Wygląd:

"-Gale!- rodzeństwo obróciło się na dźwięk głosu dziewczyny o blond włosach i błękitnych oczach. Miała na sobie czarną spódnice, futrzane kozaki i białą koszulkę.-"

Hazel- postać pojawiająca się w rozdziale 5. Jej bratem jest Gabe.  Bardzo ciekawi ją wyspa Berg i jej mieszkańcy. Nic więcej o niej nie wiadomo.

Wygląd:

"Jej włosy również miały rudawy połysk i falami opadały jej na ramiona. Szare oczy z troską wpatrywały się w Gale'a. Miała spodnie z materiału i futrzany płaszczyk który zakrywał potarganą koszule."

Ann- postać pojawiająca się w rozdzile 5. Walkirja Herfjoturr, jej towarzyszem jest czarny wilk ze skrzydłami, a później także Soxie.

Wygląd:

"Jej siwe włosy były spięte do tyłu, a w pasie obwiązana była smoczą skórą. Koszulka była brudna z ziemi i błota, a smocze odzienie zastępowało spódnice."

Dohor- postać pojawiająca się w rozdziale 5. Starzec i Mędrzec Nowych. Nic o nim nie wiadomo. Wie o Berg bardzo dużo z niewiadomych źródeł.

Wygląd:

Ma długą siwą brodę. Szare oczy i dziwny czarny płaszcz. Zawsze ma przy sobie laskę z Kamieniem Księżycowym który świeci.

Galeria Postaci

Przedmioty

Smoczy Kostium-  Czkawka otrzymał go od Ann. Umożliwia mu łatwą przemianę w pół-smoka i smoczy avatar.

Wygląd:

"Ann dała mi kostium ze skóry i łusek Nocnej Furii. Był cały czarny, z tyłu miał dwa otwory które można było ukryć, Ann mówi że są na skrzydła. Do kompletu była jeszcze czarna maska w kształcie smoczej głowy. Dopiero kiedy ją założyłem zorientowałem się że to prawdziwa czaszka smoczego pyska. Na przed ramieniu widniała biała sześcioramienna gwiazda, a w niej soczewka oka Nocnej Furii. Pod tym był Smoczy Znak. "

Smoczy Znak-  pokazuje że osoba która go nosi jest smoczym sprzymierzeńcem. Osoba ta otrzymuje ten znak wraz ze soczewką smoka którego dosiada. Jednak Smoczy Pan ma tylko dwie duże kropki, a sprzymierzeniec cztery.

Wygląd:

"Herb ten, jak go nazwała Ann, oznaczał mnie jako smoczego brata. Pod nim był tylko jeden znak. Prosta litera podobna do symbolu runicznego. Była to prosta, pionowa linia, a nad nią wisiały dwie skrzyżowane kreski. Po obu stronach na dole linii leżały dwie kreski, a na nich po jednej dużej kropce. Wszystko było białe i wyróżniało się na tle czarnego materiału i łusek."

Smocza Laska- umożliwia sterowanie smokami. Ale nie całkowite. To potrafi tylko alfa i Czkawka.

Wygląd:

Jest to laska z drzewa smoczych jeźdźców. Jest ciemna i zakręcona na końcu. W srodku jest ortoklaz (kamień księżycowy) i hematyt (kamień słoneczny). Mogą one świecić lub wzywać smoki. Więcej ta laska nie potrafi. Może też oddać jej właścicielowi całą smoczą wiedzę, jak i ludzką.

Smoczy Amulet- amulet Czkawki z klejnotu Szafiru. Przedstawia znak Smoczej Akademi tylko że z szafiru.

Galeria Przedmiotów

Smoki

Smoczy Avatar Czkawki- jeszcze nie znany.

Soxie- Nowa Smoczyca pojawia się dopiero w 6 rozdziale. Jest Strażniczką Skarbu Księżycowej Himery. Nie ma jeźdźca. Jej wiek nie jest znany.

Wygląd:

"Z ciemności wyłonił się złoto łuski smok. Dużą głowę okalały "płachty" kolców, aż do kącików paszczy. Długie zęby nie mieszcząc się w paszczy wystają na zewnątrz, sprawiając że jej głos staje się bardziej syczący. Kły są bardzo długie i czarne. Nad paszczą są dwa nozdrza i rząd kolców kończących się przed żądłem na ogonie. Żółte ślepia mogą oświecić drogę w ciemności. Lekko ciemny jest kark smoka na którym nie ma kolców. Podbrzusze smoka kończy się przy drugiej parze łap, a smok tak samo jak i skrzydeł parł łap ma cztery. Jej wężowe ciało jest bardzo długie a wiele wypustek pod brodą i na podbrzuszu świadczy o ogromnym wieku smoka i jego nieśmiertelności lub długiego okresu życia. Ma dwie blizny, jedna przecina oko, a druga to ślad zębów na ogonie."
Galeria Smoków

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.