FANDOM


Celestial Shadow - ( z ang. Celestial - Niebiański, Shadow - cień) jest jednym z największych gatunków smoków odkrytych przez wikingów. Na początku należały do tajemniczej klasy, jednak z czasem za często je zaliczać do klasy uderzeniowej.

Wygląd

Celestiale są bardzo silnymi i potężnymi smokami. Mają smukłą budowę ciała dzięki czemu szybko latają, a także z łatwością zawisają w powietrzu. Ich łuski są zazwyczaj czarnego koloru z niebieskimi plamami na skrzydłach lub białymi łuskami i czerwonymi łatkami. Na głowie noszą charakterystyczną krezę, a przy nosie wyrastają wąsy.  Celestiale posiadają również dwa rogi z wyglądu podobne do gałęzi. Oczy tych smoków zwykle mają kolor głębokiego błękitu, albo ( u albinosów) krwawej czerwieni.  Celestiale posiadają też pięciopalczaste skrzydła, które po rozłożeniu przypominają wachlarz. Na ich krawędziach widnieją niebieski (lub czerwone) plamy. U niektórych samców tego gatunku można zobaczyć żagiel znajdujący się na ogonie.  Dzięki twardym łuską oraz ostrym pazurom i kłom z łatwością mogą obronić się przed praktycznie każdym smokiem.

Smoki te prowadzą zwykle nocny trym życia, ponieważ dzięki kolorze ich łusek z łatwością ukrywają się wśród ciemności.

Występowanie

Celestiale nie występują  w pobliżu biegunów. Wolą azjatycki klimat. Wiąże się to z tym, że owa rasa pochodzi z Chin, przez co rzadko się je widuje. Jedyna przedstawicielka tej rasy w okolicy bieguna - Shyvana, Mieszka na Wyspie Koszmarów, ponieważ tylko tam ma wystarczająco dużo miejsca i warunków, których potrzebuje.

Charakter

Celestiale to bardzo inteligentna rasa smoków. Czasem może się wydawać, że są mądrzejsze od ludzi. Jednak to nie zmienia faktu, że bardzo przywiązują się do swojego jeźdźca i są według niego bardzo lojalne.  Nie czują jednak sympatii do obcych. Celestiale charakteryzują się też tym, że mają stalowe nerwy. Trudno je zdenerwować i zmusić do walki bez powodu.  U niektórych osobników występuje również przesadna agresja i nadpobudliwość.

Boski Wiatr

Jest to najniebezpieczniejsza umiejętność tych smoków. Celestial bierze głęboki oddech i ryczy z całych sił. Na wskutek tych czynności tworzy się ogromna fala uderzeniowa o niewyobrażalnej sile. Nigdy nie powinno się zmuszać tych smoków do używania tego daru bez przyczyny, ponieważ mogą wyniknąć z tego nie lada problemy.

Tresura

Tresura Celestiala nie wygląda jak  tych z Berk. Zamiast dotknąć nosa powinno się założyć uprząż smokowi, najlepiej zaraz po wykluciu. Jest to zabezpieczenie przed ucieczką młodego smoka. Z czasem smok tego gatunku bardzo mocno przywiązuje się do swojego jeźdźca, ale to on go wybiera, a nie na odwrót.

Umiejętności

Poza Boskim Wiatrem Celestiale potrafią manipulować innymi smokami, ale jak już wcześniej wielokrotnie wspomniałam, z własnej woli.  Zabójcze są również zęby i pazury tego smoka. Mogą  one, dobrze użyte,  z łatwością  zniszczyć statek lub całą flotę. Kolejną niebezpieczną rzeczą u Celestiai są ich ogony. Mocne, ostro zakończone, są idealną samoobroną.  Dzięki swojemu Boskiemu Wiatrowi (nie wiem czy dobrze odmieniłam) mogą również  kontrolować wiatr i wszystko co jest związane z żywiołem powietrza. Celestiale, jako jedyne smoki w okolicy bieguna potrafią poruzumiewać się z ludźmi ich językiem. Jest  to rzadka umiejętność. Kształtuje się ona już w jaju.

Zalety i wady

Zalety

  • Niezwykła szybkość  i siła uderzeniowa podczas lotu na otwartej przeszczeni
  • Wielkie skrzydła zdolne osłonić kilka statków przed atakiem innego smoka
  • Instynkt samozachowawczy, dzięki temu jeźdźiec nie musi bez przerwy się nim opiekować
  • Dzięki swojej wielkości jest wspaniałym sprzymierzeńcem

Wady

  • Nie za dobrze lata w małych lasach
  • Czasami zdarza się, że jest nadpobudliwy podczas walki
  • Miewa przejawy zbytniej agresji
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.