FANDOM


Morskojad Błękitny gatunek smoka morskiego. Należy do klasy wodnej.

Występowanie

Morskojady Błękitne można spotkać w dżunglach przy zbiornikach wodnych lub na plaży oceanów lub mórz. Częściej zamieszkują oceany i morza ze względu na stały dobór soli.

Wygląd

Ogólnie

Smok swoim wyglądem przypomina węża. Na ziemi porusza się się pełzając. Swoich 2 par nóg używa tylko do zadawania obrażeń przeciwnikowi lub samoobronie. Jego skóra jest pokryta łuskami które potrafią wytrzymać wiele godzin na słońcu. Skrzydła tego smoka są w stosunku do niego bardzo duże a po złożeniu zajmują połowę powierzchni jego ciała. Na końcówce ogona znajduje się wachlarz, który podczas lotu nadaje kierunek, a w wodzie działa jako napęd i ster. Jego ciało jest bardzo długie które wraz z długością zwęża się. Głowa Morskojada Błękitnego jest podłużna a jego poliki są wypukłe. Jego oczy są smukłe położone w tylnej części głowy, nozdrza dość małe. Język jest długi i rozdwaja się przy końcu. Posiada tylko dwa długie zęby, wystające z jego pyska które umiejscowione są w górnej części pyska.

Kolorystyka

Morskojady Błękitne występują najczęściej w kolorach niebieskich i zielonych(różne odcienie). Podbrzusze, skrzydła i ogon są zawsze trochę jaśniejsze od reszty ciała.

Odżywianie

Te smoki odżywiają się rybami połykają je i trawią przez parę dni. Dzięki czemu mogą wytrzymać długi okres czasu bez jedzenia. Niezbędnym składnikiem ich diety jest sól dzięki niej wytwarzają jad i tworzą ochronną warstwę dla swoich łusek.

Zachowanie i Charakter

Morskojady Błękitne to bardzo terytorialne smoki. Nie lubią gdy jakiś nie proszony gość wkracza im na jego teren. Są bardzo agresywne i szybko się denerwują, uwielbiają walczyć. Żyją samotnie. Stada tworzą tylko samice ze swoimi dziećmi. Samce zaraz po wykluciu młodych opuszczają gniazdo. Są bardzo zwinne i szybkie na ziemi jak i w wodzie. Lecz gdy latają szybko się męczą i opadają z sił. Uwielbiają wygrzewać się na słońcu, zawisać na drzewach i tarzać w piasku. Jedzenie soli w ich przypadku jest bardzo ważne bo bez niej smokowi zaczynają odpadać łuski i traci swój jad.
Ich humor można rozpoznać po ruchu ogona i ciała. Gdy smok jest nastawiony agresywnie wyprostowuje swój ogon, podnosi jak najwyżej swoją głowę i rozpościera skrzydła. Gdy jest wesoły trzęsie swoim ogonem i syczy. A gdy się boi chowa się w wodzie lub zwija się i chowa głowę pod skrzydło.

Atak i Obrona

Morskojady Błękitne do ataku używają swoich pazurów i ogona. Owijają się wokół szyi przeciwnika dusząc go. Ważną zaletą ich skóry jest ochronna warstwa która tworzy się dzięki spożywanej przez te smoki soli. Nie posiadają ognia, tylko jad który jest strasznie trujący. Jednak ze swojego jadu nie mogą zbyt często korzystać, ponieważ wstrzykując jad do ofiary, tracą sól a przy tym ochronną warstwę na ich skórze.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.