FANDOM


Pazuroszpon Niebiańskopióry (ang. Talonclaw Heavenlyfeather)  - jeden z najrzadszych, najpiękniejszych i najinteligentniejszych smoków jakie dotąd odkryto i zbadano.

Wygląd

Smoki te jako (być może) jedyne posiadają upierzenie. Kolor piór i łusek jest śnieżnobiały, lecz w niektórych miejscach są niebieskiego w różnych odcieniach. Pazury i szpikulce są szare i bywają niezwykle mocne i zabójcze. Oczy mają kolor jasnoniebieski z ciemniejszą obwódką. Ogon cienki i długi jest niczym bicz. Pióra występują na dużych skrzydłacha, a puch na plecach i głowie smoka. Prawdopodobnie służą do ogrzewania i/lub pokazów.

Występowanie

Wiadomo tyle, że zamieszkują w odległych miejscach Azji i Europy. W Azji występuje na terenach górzystych oraz wyżynach i rzadko jest widzywany przez ludzi. W Europie jest częściej widziany i zamieszkuje tereny gdzie występują jeziora, rzeki lub morza.

Charakter

Smoki te należą do najinteligetniejszych smoczych gatunków i często zachwują się jak ludzie np. czasem podnoszą przedmioty z pomocą przednich łap. Mają niezwykle spokojne i przyjacielskie uosobienie. Są zwierzętami stadnymi, więc wykazują się dużą opieką i troską rodzicielską. Ale w razie zagrożenia, bywają naprawdę niebezpieczne.

Zdolności

Szybkość i Zwinność: W powietrzu jak i na lądzie oraz w wodzie, bywają niezwykle szybkie i zwinne.

Wzrok: Ich duże oczy mogą widzieć w ciemnościach, jak i świetle dnia.

Wycie i Ryk: Niczym wilki potrafią wyć i też można usłyszeć z dalekich odległości. Przez to kiedy jakiś członek grupy się zgubi i zawyję, stado natychmiast będzie go szukać. Natomiast ich ryk jest bardzo potężny oraz głośny i działa różnie u większości smoków, ale u ludzi może spowodować tymczasowe ogłuszenie.

Wytrzymałość: Potrafią latać lub biegać przez długi czas bez przerwy i zmęczenia.

Ogień i Dym: Zieją niebieskim ogniem, który jest silny, ma długi zasięg i jest jednym z najgorętszych ogni wśród smoków. Wytwarzają też niebieskoszary dym, który może zdezorięntować ofiarę.

Spryt: Smoki te posiadają bardzo wysoki poziom sprytu.

Tresura

Młode osobniki z łatwością można oswoić i wytresować, lecz przy dorosłych bywa ciężej i trudniej ponieważ wtedy bywają sprytniejsze i przebieglejsze nawet od samych ludzi, więc nieliczni próbują tresury przy większych smokach tego gatunku. Lecz kiedy go się wytresuję, jest on wierny i posłuszny swojemu panu aż do końca życia. 

Słabości

Zaskoczenie: Czasami młode osobniki mogą się łatwo zdekoncentrować i zaskoczyć.

Smoczymiętka: U tego gatunku ta roślina działa dużo mocniej, że sam zapach powoduję u smoka krótki, ale głęboki sen.

Węgorz: Na tego smoka ryba inaczej działa niż u pozostałych smokach. Powoduję u niego jedynie bóle brzucha, nudności i wymioty.

Ciekawostki

  • Ich pióra są ognioodporne.
  • Jedyny znanym smokiem z tego gatunku, jest Łuna - smok Seleny Wilczykieł.
  • Pazuroszpon Niebiańskopióry połączeniem wilka, anioła i warana z Komodo.

Galeria

Moje Rysunki

Rysunki Fanów

Chętnie zapraszam do zgłaszania swoich prac na temat mojego smoka ;)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.