FANDOM


Demon Śmierci

Jest to średnich rozmiarów smok , należący do klasy ognia..Jego występowanie wacha się między gorącym południem i zimną północą.

Cigau/Demon Śmierci
20150628 131524
Postrach wodzów
Informacje
Liczba strzałów 13
Tresura tak
Pierwsze pojawienie The Art of War

Wygląd

Gad posiada podłużny , potężny pysk uzbrojony w 10 ostrych kłów i 8 potężnych trzonowców.Z tyłu łba wyrastają dwa potężne, zakręcone pod łeb rogi.Przednie łapy są mocno umięśnione , z trzema ,zaginającymi się w czterech miejscach palcami (przy stopie , w 1/4 , 2/4 , 3/4 i pazury) plus ,,kciuk" znajdujący się po drugiej stronie stopy , tylnie łapy zaś są mniej umięśnione , a stopy przypominają te u tygrysa i również mają ,, kciuk" z tym że ten jest nieruchomy.Na kolanach tylnich łap znajdyją się jadowite kolce ,które jak smok sataje na dwóch łapach przylegają całkowicie do nóg.Ogon jest długi i zakończony kolcem ,który również jesdt jadowity.Dosyć duże skrzydła z haczykami na zgieńciach  są umieszczone nad przednimi łapami.

Ogień

Smoczydło ma 13 splunięć , a zieje dwoma rodzajami ognia.Pierwszy to Gorące powietrze pomieszane z jadem ,a drugi to rozżedzona (jadem) lawa.

Tresura

Co prawda jest możliwa ,lecz tylko jeśli smok uzna że jesteś tego wart , inaczej no póki go nie bedzież drażnił nic ci nie bedzie ,lecz jeżeli będziesz chciał go dosiąśćć bez jego zgody ...  będziesz wąchał kwiatki od spodu.Najczęściej jeźccami tych smoków zostają wielcy wodzowie , jednak nie wystarczy zostać wodzem żeby taki smok był twój, gdyż musisz przejść inicjację o której później.

Zachowanie

Gatunek nie jest jakoś specjalnie agresywny, co jest opisane powyżej.Jeżeli chodzi o zachowanie stadne to samce są samotnikami , zaś samice żyją w kilkoosobowych grupach , w skład których wchodzą :samica alfa (prowadzi stado nad wodopój i ogólnie rządzi terytorium),dwie samice beta (polują , pełnią rolę alfy ,jeżeli takowej nie ma) i reszta stada ( taka tam chołota niewychowana).Co do normalnego Alfy są posłuszne ,lecz mają wybór czy poddać się hipnozie , czy nie.

Inicjacja

Smok ,jeśli uzna że jesteś jego godzien , będzie cię nawiedzał w snach , tak realistycznych ,jak nasza rzeczywistość(no dobra prawie , smoki nie gadają) w których będziesz musiał dokonywać wyborów, przechodzić testy.Inicjacje różnią się , zależnie od tego jaki charakter ma smok , i jaki jest człowiek.Jednak kazda inicjacja ma jeden wspólny test :Test Prawdy ,który ma za zadanie wyduszenie prawdy z człowieka i uświadomienia mu jakim podłym stworzeniem jest.

Umiejętności

  • Lot - smoki są doskonałymi lotnikami i potrafią osiągać prędkość dziwięku.
  • Trzecia powieka - każdy osobnik ma tz.trzecią powiekę chroniącą smoka przed światłem dnia ,które dla jego wrażliwych oczu jest zbyt jasne.
  • Jad -  smok jest BARDZO jadowity,jad jest ukryty w :przednich zębach,kolcach na tylnich łapach i kolcu na ogonie
  • Wspinanie się -  smok dziękki długim palcom potrafi się sprawnie i szybko wspinać.

Ciekawostki

  • Smok jest również nazywany Postachem wodzów
  • Jego skrzydła są bardzo delikatne ,dlatego smok potrzebuje specjalnego siodła.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.