FANDOM


Humornik Różnobarwny

Smoczek koloru wszelkiego jaki tylko istnieje,nie ma skrzydeł.Posiada za to bardzo mocny jad,który można jednak złagodzić stosując regularnie smoczymiętkę.
20150420 192440

Moje beztalencie

Wygląd

Jest wielkości mieniej więcej tygrysa,posiada cztery koślawe łapki które są wyposażone w 2 niezbyt ostre pazury. Posiada  wzóry lub wzory ciągnacy się od oka do końca brzucha,dłuuuuugi ogon zakończony płatem skóry.Na płaskim ,ostro zakończonym pyszczku ,osadzonym na umiarkowanej grubej szyi widnieje rząd kolców które w rzeczywistości są bardzo miękkie.Oczy są duże z źrenicami nocnej furii.Nozdrza są ,,trójkątne".Mają zawsze trzy kolory: jeden wzorkowy,jeden całościowy i jeden na kolce.

Zachowanie

Są bardzo nieśmiałe,wydaje się że mają wręcz zaniżoną samoocenę z powodu braku skrzydeł.Żyją w grupach od 8 do 80 osobników i śpią razem wtulone w siebie.Jeśli spotkają człowieka,prędzej ucieną niż zaatakują.Ewentualnie zaliżą na śmierć,gdyż ognia używają do rozstrzygania sprzeczek między sobą.Wobec osób zaufanych i rodziny są  przyjacielskie i chętne do zabawy.W tej ich nieśmiałości jest wyjątek okres godowy i opieka nad jajami.Samiec jest zwykle większy od samicy i to właśnie o strzerze położonego wysoko na drzewie gniazda.Wystarczy podejść do drzewa i już zlatują na ciebie 8 pazurów i 2 jadowite kły.Dają podejść tylko osobom które darzą wielkim zaufaniem.

Tresura

Zaczaić się gdzieś w krzakach z dorodną rybką i czekać aż wyjdzie pojedyńczy osobnik i żucić mu tę rybę,zaciekawiony skąd to się wzieło podejdzie i prawdopodobnie ucieknie przerażony.Metodę stosować aż do skutku którym jest mizianie się o ciebie smoka.UWAGA! Metodę stosować na jednym osobniku.

Najczęściej występująca kolorystyka

-pomarańczowo-zielono-złoty

-żółto niebiesko fioletowy

Ciekawostki

-Płat na ogonie służy jako oznacznik czy dany osobnik jest zdrowy.Jeżeli płat jest czerwony i opuchnięty ,osobnik chory.W przypatku osobników z czerwonym płatem jest tylko opuchnięty.

-Często włażą właścicielowi w nogi.

-Są w stanie zjeść nawet węgorza ,ale ten musi być uwędzony.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.