FANDOM


Tego smoka dedykuję Toffinie :D

Ogromny i straszny. Każdy kto spojrzy mu w oczy zapamięta to do końca życia...

—Legenda o Ostrocieniu (fragment)

Praktycznie nic o nim nie wiadomo. Wyłania się nagle i w mroku nocy, by zaatakować swoją ofiarę!

Smoczy Podręcznik


Ostrocień Księżycowy (ang. Sharpdark Lunar) - jeden z najbardziej tajemniczych i rzadkich gatunków smoków.


Gatunek jest w rozbudowie...

Wygląd

Pysk smoka jest podłużny i zaokrąglony. Na górze jego głowy znajdują się dwa małe, krótkie kolce. Na końcu głowy smoka znajduje się długi, elastyczny wyrostek służący jako narząd słuchu (po obu stronach głowy). Niżej widoczne są dwa wyrostki, które służą prawdopodobnie tylko do ozdoby (również po obu stronach głowy). Szyja smoka jest dosyć długa. Na górze szyi smok ma pięć krótkich, małych kolców. Każdy smok ma jakiś znak/wzór, który znajduje się albo na środku, albo na dole szyi.

Smok jest duży i masywny, jednak smukły. Ma cztery, dość długie łapy na których widnieje jakiś znak (lub w przypadku niektórych smoków) dodatkowy "pazur".  Skrzydła nie są za specjalnie duże w porównaniu do masy ciała, jednak pozwalają na szybki lot, swobodne manewrowanie w powietrzu i tym podobne. Na skrzydłach znajdują się szpony (jeden na jednym skrzydle), podobnie jak u np. Śmiertnika Zębacza.

Ogon nie jest sterem lotu tak jak w przypadku Nocnej Furii. Służy głównie do obrony. Na jego końcu znajdują się ostre kolce. Ich liczba zależy od płci smoka. Samice posiadają dwie pary kolców, a samce trzy.

Siedlisko i dieta

Ostrocienie najchętniej zamieszkują duże, zalesione wyspy. Dobrze radzą sobie również na pustyniach. Ze względu na ognioodporną skórę potrafią przystosować się do życia w trudnych warunkach.

Żywią się głównie rybami. Do jednych z ich najulubieńszych przekąsek należą... owoce. Czasem porywają owce lub kurczaki, jednak robią to ze względu na brak pożywienia.

Zdarzają się przypadki, że smoki atakują również małe gryzonie lub inne, znacznie większe ssaki np. jelenie, dziki.

Zachowanie i tresura

Smoki częściej są samotnikami. Jeśli przypadkiem spotkacie trzy, lub cztery Ostrocienie Księżycowe trzymające się razem znaczy to, że są to rodzice i ich młode.

Samce w czasie walk (np. o terytorium) posługują się ogonami, szponami i skrzydłami. By zaimponować samicy prostują się, rozkładają skrzydła na boki i lekko unoszą ogon. Ostrocienie łączą się w pary na całe życie. Gdy samica złoży jaja (1-2), samiec wraz z nią troskliwie opiekuje się dziećmi, aż te dorosną i będą w stanie samodzielnie zdobywać pożywienie.

Podczas tresury Ostrocienia musimy mówić mu miłe rzeczy, powoli do niego podchodząc. Gdy przekonamy smoka miłą mową, należy dać mu rybę lub owoc i dotknąć jego nosa.

Moce i umiejętności

Smoki te mają wiele mocnych stron.

Szybkość: Są szybkie w powietrzu, na lądzie oraz w wodzie.

Siła skrzydeł: Potrafią wzbić się do lotu pionowo.

Telepatia: Mogą kontrolować inne smoki telepatycznie, jednak muszą się tego uczyć.

Zwinność: Tylko nieliczne smoki dorównują im w zwinności.

Ogień: Ich ogień jest bardzo podobny do plazmy Nocnej Furii. Ostrocienie potrafią kontrolować siłę ognia. 

Słabości

Ich największą słabością są węgorze. Smoki nie są odporne na działanie smoczego korzenia, niebieskiego oleandra. Ulegają smoczymiętce tylko jeśli jest jej naprawdę bardzo dużo. Gdy podrapie się je piórkiem za uchem okazuje się, że mają łaskotki.

Smoki są w stanie przeciwstawić się woli Oszołomostracha, jednak jest to dla nich trudne.

Walka

Ostrocienie walczą rzadko, ponieważ w ich przypadku wystarczy nastraszyć przeciwnika. Jednak kiedy dojdzie już do konfliktu, smoki walczą długo i zaciekle. Używają do tego: łap ze szponami, skrzydeł, ogona, pyska, ognia. Słowem wszystkiego, czym mogą zranić (nie zabić, jeśli chodzi o smoka).

W czasie walki ryczą i warczą próbując odstraszyć przeciwnika.

Jeśli chodzi o walkę z człowiekiem, w większości przypadków smoki są bezwzględne. Podobnie bywa z matkami, które bronią piskląt.

Czasem Ostrocienie wpadają w furię (nie panują wtedy nad tym co robią, podobnie było ze Szczerbatkiem w Jak Wytresować Smoka 2, kiedy uległ woli Oszołomostracha). Są wtedy szczególnie niebezpieczne. Stan "furii"  można poznać po tym, że źrenice znikają, a oczy smoka stają się prawie całkiem białe. Jeśli spotkacie Ostrocienia w stanie "furii", najlepszym rozwiązaniem jest ucieczka, lub schowanie się gdzieś.

Ciekawostki

 • Według legendy o Ostrocieniach smoki nie odczuwały emocji a ich serca były zimne jak lód. Jest to nieprawda, ponieważ smoki w rzeczywistości są troskliwe i czułe.
 • Saphira jest jedynym białym Ostrocieniem.
 • Istnieje podgatunek Ostrocieni Księżycowych - Ostrocień Niebiański. Różni się głównie tym, że posiada dwie pary skrzydeł, a jego barwa miejscami jest ciemniejsza lub jaśniejsza. Jedynym na razie znanym Ostrocieniem Niebiańskim jest Bluenight ^^
 • Smoki z tego gatunku są zdolne to tego by nauczyć się ludzkiej mowy.
 • Ostrocienie żyją bardzo długo.

Pierwsze pojawienie się

Ostrocienie po raz pierwszy pojawiają się w Historach Ostrocieni. Na razie nie wiadomo nic więcej o ich pojawieniu.

Jeśli jednak będziesz chciał/a użyć ich w swoim opowiadaniu itp. nie krępuj się! ;) Proszę tylko o podanie linku do bloga w komentarzu. C:

Znane Ostrocienie Księżycowe

Jeśli wymyślisz Ostrocienia, prześlij mi jego rysunek, a imię smoka znajdzie się poniżej :>

Moje smoki

 • Moons
 • Saphira (Matka Moons'a)
 • Red Shadow (Ojciec Moons'a)
 • Bluenight (BF Moons'a <3)

Smoki innych użytkowników

by Lisiczka Zorua ;)

 • Patronus
 • Ninfia

by Toffina ;)

 • Sly

by Szczerbek1234 ;)

 • Shen

by WszystkieFajneNazwyZajęte! ;)

 • Unity

by Julitap0 ;)

 • Lilium
 • Derpy

by Celestite ;)

 • Luna
 • Albini

by Nataliax ;)

 • Trina

by Jowy12 ;)

 • Zuma

Q&A

Klik!

Galeria

Jeśli (zupełnie przypadkiem) zechcesz narysować Ostrocienia - jak najszybciej i z wielką chęcią dodam go do galerii ^^

Z góry przepraszam za MOJE bazgroły :V

Moje prace

Prace fanów^^

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.