FANDOM


Skrzydłomiecz Królewski (ang. Wingsword Royal - dość duży smok spokrewniony z Nocną Furią.

Wygląd

 Skrzydłomiecz jest średniej wielkośći dość długim smokiem. Ma długi zaookrąglony pysk z długimi, twardymi uszami. Jego oczy są zazwyczaj brązowe, zielone lub niebieskie. Inne kolory oczu występują rzadziej. Nozdrza smoka są małe i niezwykle wrażliwe na wszelkie zapachy. Szyja jest długa, jednak mocna. Tuż za nią znajdują sie łopatki. Skrzydła są tuż za łopatkami i mają nietypowy kształt... prostokąta! Mimo takiego kształtu, skrzydła pozwalają na długodystansowe latanie z niesłychaną szybkością. Smok posiada dwie pary "skrzydeł"  na początku ogona. Jeśli kości na tych "skrzydłach" zwichną się lub złamią, smok nie będzie mógł latać. Tak jak Nocna Furia, Skrzydłomiecz posiada płetwy ogonowe.

Występowanie

Smoki te uwielbiaja słoneczne miejsca z dostępem do wody (najlepiej słodkiej). Nie gardzą nadmorskimi urwiskami, ponieważ skały szybko się nagrzewają, a Skrzydłomiecze kochają słońce. Czasami ich stada widuje się na pustyniach.

Smok występuje w ciemnych kolorach m.in. granatowym, szarym. Są odmiany niebiskie, a nawet karmelowe :D. Czasami można spotkać czarne okazy Skrzydłomieczy, które nazywa się Furiopodobnymi.

Charakter

Smok jest przyjazny tylko wtedy, gdy go nakarmisz :D. Każdy smok ma inny charatker, jednak smoki te lubią żartować (na smoczy sposób).

Zdolności

Ogień: Smok zieje ognistymi pierścieniami, które "rozszerzają" się. Potrafi również łączyć kulę ognia z pojedynczym pierścieniem.

Szybkość i zwinność:  Na lądzie i w powietrzu jest szybki i zwinny. W wodzie porusza się za pomocą skrzydeł.

Ryk: Ryk tego smoka można usłyszeć z odległości kilku kilometrów.

Wzrok i słuch: Smok ma niezwykle dobry wzrok, a jego słuch pozwala na usłyszenie zająca na polu z wysoka trawą.

Tresura

Skrzydłomiecza da się wytresować, jednak trzeba z nim spędzić trochę czasu. Następnie dotknąć nosa. Smok czasem może sprawdzić czy my mu ufamy.  Nie należy się dziwić, jeśli oswojony Skrzydłomiecz wykręci nam jakiś numer, np. niespodziewanie zerwie się do lotu (nie zrzuci nas, ale będzie miał po prostu radochę :). Mimo takiego charakteru, smok nigdy nas nie zostawi kiedy będziemy w potrzebie.

Ciekawostki

  • Skrzydłomiecz Królewski prawdopodobnie jako jedyny smok ma prostokątne skrzydła.
  • Jedynym oswojonym Skrzydłomieczem jest Piorun, choć smoków z tego gatunku jest więcej. Pioruna oswoiła Katie (Już niedługo o nich napiszę. Naprawdę niedługo :).
  • Smok na swoich ,,skrzydełkach ' 'ma kości, które nie odrastają, jednak trudno je uszkodzić (nie mam pojęcia jak Piorun to zrobił...). 

Wiele rzeczy ulegnie zmianie, bo nad tym gatunkiem myślę najbardziej :D.

Galeria
Smok blisko spokrewniony z Nocną Furią. Szybki, inteligentny i przebiegły...
<p style="font-size:smaller;line-height:1em;text-align: right">Notatki Borka

</p>
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.