FANDOM


Veterick - niewielkich rozmiarów smok, należy do wodnej klasy.

Wygląd

Vetericki są niewielkie jak na smoka. Największy osobnik osiągał 5 m wysokości i 7 metrów długości (razem z ogonem).

Występują w kolorach niebieskich, granatowych i fioletowych. Zdarzyło się kilka osobników, które miały czarno-białą barwę.

Przez cały grzbiet ciągnie się długa płetwa, co ułatwia tym smokom pływanie. Mają bardzo silne skrzydła, dzięki którym mogą szybciej pływać pod wodą. Charakterystyczną cechą tego gatunku są uszy i bardzo szeroki ogon, który służy im jako płetwa. W przednich łapach, mają specjalną błonę, która także ułatwia tym smokom przeżycie w wodzie.

etericki nie umierają gdy wyjdą z wody na dłuższy czas. Mogą żyć w wodzie jak i na lądzie, byleby tylko miały dostęp do jedzenia.

Siedlisko

Smoki te najlepiej czują się w wodzie. Najczęściej można je spotkać w wodach słodkich, lecz są przypadki, gdy widziano te smoki w morzach i oceanach. Swoje siedliska mają najczęściej niedaleko większych zbiorników wody, takich jak jeziora.

Dieta

Vetericki najbardziej lubują się w okoniach i pstrągach. Dlatego można je spotkać w miejscach gdzie występują te ryby. Jeśli nautra je do tego zmusi, będą mogły zjeść inne gatunki ryb lub inne zwierzęta.

Zachowanie i tresura

Vetericki są z natury bardzo ciekawskie i towarzyskie. Najczęściej można spotkać stado liczące od 3 do 10 osobników, którymi przewodzi para Alfa, czyli najsilniejsze smoki. Gdy jakiś smok chce stać się samcem alfa, musi pokonać przewodnika stada. Gdy tak się stanie pokonany smok musi oddać swojemy rywalowi pokłon, co jest przekazaniem władzy w stadzie.

Są to smoki bardzo dominujące i wyniosłe. Najważniejszą cechą tych smoków jest honor. Nigdy nie oddadzą pokłonu innemu smoku lub człowiekowi, bo ich honor na to nie pozwala. Veterick jest zmuszony do oddania ukłonu innemu smokowi jeśli został on pokonany w walce z innym smokiem.

Mimo tego są bardzo opiekuńcze i nie zostawią kogoś ze stada na pastwę losu. Młodymi osobnikami zajmują sie starsze samice, podczas gdy samce zdobywają jedzenie.

Wytresować Vetericka jest dość łatwo. Wystarczy pokazać mu, że nie dominuje się nad nim i złożyć mu pokłon. Jeżeli go odwzajemni lub obróci się bokiem do człowieka oznacza to, że zdobyło się zaufanie smoka.

Ogień

Vetericki atakują błękitną plazmą, która im dalej poleci tym jest mocniejsza.

Słabości

  • Vetericki są bardzo dominujące i wyniosłe, jeśli zmusi się tego smoka do pokazania, że jest słabszy, faktycznie się taki stanie.

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Jajo

Jajo Vetericków jest dość nietypowe. Wygląda nieco jak jajo kurze lecz jest węższe i wyższe. Kolor jaja zależy od kolorów łusek smoka, który się z niego wykluje. Najczęściej jest błękitne w granatowe kropki. Gdy jajo wyciągnie się na powierzchnię, emanuje lekko fioletową poświatą, niezależnie od kolorów jaja.

Ciekawostki

  • Kolor jaja Vetericka jest zależne od kolorów łusek przyszłego smoka.
  • Ich ulubionymi rybami są okonie i pstrągi.
  • Są bardzo dominujące.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.