FANDOM


Wężogon (ang. Snaketail; snake - wąż, tail - ogon) – wymyślona rasa smoków, stworzona przez Cruelglance, należący do wodnej klasy całkiem spokojny i łatwy do oswojenia smok. Wszystkie jaja smoków tej rasy są biało-szare. Smoki te charakteryzują się ogonem podobnym do węża.

Opis wyglądu

Ogólnie

Najbardziej charakterystyczną cechą Wężogonów są ich ogony. Jak już sama nazwa wskazuje, ich bardzo długie ogony są podobne do wężów. Każdy przedstawiciel tego gatunku ma na końcu ogona trzy paski, stopniowo jaśniejszych kolorów. Sam koniec ogona jest gruby, podobny do głowy węża z dwoma kropkami podobnymi do oczu. Podobieństwo swoich ogonów do węży wykorzystują w polowaniu na np. ptaki. Są średniej wielkości. Skrzydła są całkiem dużej wielkości, podobne do skrzydeł Śmiertnika Zębacza. Mają dwie, potężne łapy. Pysk jest smukły, ma cztery pary rogów rosnących z tyłu głowy i jedną z przodu. Pierwsza para rosnąca z tyłu głowy jest o wiele dłuższa od pozostałych trzech, które są całkiem krótkie. Mają też dwa rogi na nosie i dwa albo trzy na brodzie. Oczy są osadzone blisko dwóch dziurek w nosie. Na brzuchu ma twarde płyty.

Kolory

Wężogony występują zawsze w kolorze zielonym(różnych odcieniach) lub niebieskim z białymi łapami i skrzydłami(poza błonami lotnymi). Poza tym rogi, płyty na brzuchu, paski oraz błony lotne (które występują w 2-3 kolorach) są różnych kolorów. Występują przedstawiciele bez pasków na grzbiecie. Oczy wszystkich Wężogonów są czerwone. Wyjątki to albinosy, które mają całe ciało białe, szare pazóry, paski i błony lotne i niebieskie oczy.

Ogień

Mimo to, że są smokami klasy wodnej, potrafią ziać ogniem. Ogień Wężogonów jest koloru białego, czyli bardzo gorącego. Potrafią strzelać z dużej odległości, ale ze względu na kiepski wzrok wtedy łatwiej chybią.

Siedlisko i zwyczaje

Siedliskiem Wężogonów jest Smocze Leże. Często występują też w innych miejscach, gdzie występuje woda. Swoje jaja składają w wodzie, a zaraz po złożeniu zostawiają je. Młode Wężogony na początku żywią się małymi rybami i roślinami wodnymi, a gdy podrastają do ok. 8 miesięcy opuszczają miejsce, w którym się wykluły. Wypadają im też tylne zęby, które służą do rozdrabniania roślin i wyrastają tam nowe, ostre kły.

Zachowanie i tresura

Wężogony są łagodne tylko wtedy, gdy wiking bądź inna istota w ich otoczeniu jest zrelaksowana i spokojna. Jest to też najważniejsze w oswajaniu go. Należy nie odwracać się od niego plecami i zachować spokój. Jeżeli wykona się chociaż jeden ruch zbyt szybko, gwałtownie lub gdy zacznie się stresować lub bać, to smok może stać się agresywny. Nie należy dotykać nosa smoka, gdyż to go denerwuje. Aby go oswoić należy dać mu jego przysmak (kraby i ryby) nie zpuszczając smoka z oczu, a gdy smok zje to należy pogłaskać go po szyi.

Latanie na nim może sprawiać problem, gdyż smok ma duże skrzydła, i gdy lata to mocno i szybko wznosi się i opada, przez co łatwo spaść z niego.

Odżywianie

Wężogon jest drapieżnikiem, je głównie sarny, owce i inne ssaki tego wzrostu. Jednak przysmakiem każdego Wężogona są kraby albo ryby. Młode smoki jedzą poza rybami jeszcze rośliny, jednak po około 8-9 miesiącach życia wypadają im zęby służące do rozdrabniania roślin i wtedy stają się całkiem mięsożerne.

Umiejętności

Nurkowanie: Wężogony bardzo dobrze nurkują. I tu nie chodzi tylko o nurkowanie w wodzie (co im też idzie bardzo dobrze). Gdy w locie złożą skrzydła, to mogą zanurkować i lecieć szybciej niż nocna furia.

Silny trzepot skrzydłami: Smoki te mają całkiem duże skrzydła, przez co mogą używać ich do obrony. Gdy wzniosą się i zaczną mocno trzepotać skrzydłami to potrafią nie tylko "zdmuchnąć" całkiem ciężkiego wikinga, ale i utrudnić innemu smokowi lot. (sprawdza się najlepiej na smokach z dużymi skrzydłami)

Zianie ogniem: Smoki te mimo, że pochodzą z wodnej klasy, potrafią ziać ogniem. Ich ogień jest koloru białego i jest bardzo gorący. Ze względu na kiepski wzrok najlepiej im wychodzi strzelanie kulami ognia z bliska.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.