FANDOM


Władca Burz - smok z klasy uderzeniowej

Wygląd

Smok ten ma duże, silnie zbudowane i długie ciało. Duża głowa ma kształt prostokąta, z małym rogiem, zagiętym w stronę ciała, który znajduje się między nozdrzami. Zęby mają do 10 centymetrów. Są one piłkowane i zakrzywione do wewnątrz szczęki.  Szyja smoka jest krótka. Z tułowia wyrastają ogromne skrzydła, mające na zgięciu trzy pazury, których może używać do poruszania się. Wzdłuż grzbietu ciągną się złotawe, zakrzywione w góre kolce, które dorastają do 1,5 metra. Jego tylne łapy są dobrze zbudowane, zakończone pięcima ostrymi szponami. Przednie są mniejsze, jednak smok jest w stanie się na nich oprzeć. Zakończone są podobnie jak tylne. Pazury są długie i ostre. Gad może poruszać się na samych tylnych łapach, na kończynach tylnych i skrzydłach, przednich i tylnych, oraz na wszystkich na raz. Ogon jest długi i masywny. Na jego końcu znadują się po dwa kolce, umiejscowione po obu stronach. Samice są mniejsze od samców.

Na smoku po przyciągnięciu pioruna powstaje delikatny wzór błyskawic. Z każdym kolejnym uderzeniem ślad staje się bardziej wyraźny, aż do dziesiątego, które daje finalny odcień wzoru. Każdy smok ma unikalny motyw.  Władcy Burz występują w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Jednyne różnice między nimi to kolor wzoru. Czarna ma śnieżnobiałe ślady, druga natomiast czarne.

Umiejętności

Ogień

Głównym jego rodzajem jest zbity strumień, który ma kolor wzoru smoka. Drugim typem są błyskawice, które trafiają w kolce, po uderzeniu energia przechodzi do ciała. Smok strzela wtedy głównym promieniem prądu, oraz kilkoma mniejszymi trafiającymi w inne cele. Gad może również wyprowadzić błyskawicę na kolce, między którymi pojawia się piorun, tworząc klatkę ochronną. Większość błyskawic wystarcza na trzy strzały i jedną barierę.

Lot

Władcy Burz dzięki swoim skrzydłom są w stanie rozwijać ogromne prędkości. Kończyny te służą też do przytrzymania ofiary między szponami. Smok potrafi też zdmuchiwać przeszkody.

Siła

Gad dzięki swoim rozmiarom jest bardzo silny. Jest w stanie podnieść i lecieć z kilkoma smokami w łapach. Jego siła objawia się też w potężnych szczękach, które bez problemu łamią kości.

Furia

Smoki te mogą wejść w ten stan, gdy znajdują się w wyjątkowych sytuacjach, np. zagrożenie życia. Furia może wystąpić tylko wtedy, gdy smok ma zgromadzoną energię elektryczną. Gdy wpadną w furię ich kolce i pazury zaczynają mienić się kolorm przeciwnym do barwy ciała. Zwiększa się limit strzałów, oraz siła ognia. Zwykły ogień po opuszczeniu paszczy miesza się z błyskawicami. Mieszanka ta zabije nawet smoki, którym pioruny nie są straszne.

Inne umiejętności

Energię do strzałów, mogą pozyskać dwoma innymi sposobami. Pierwszym to zjedzenie kilkunastu elektrycznych węgorzy, drugim jest oberwanie od innego smoka używających błyskawic.

Usposobienie

Władcy Burz są samotnikami, dużą część życia przebywają same. Tylko kilka dni w roku spotykają się w dużych grupach, w których samce walczą między sobą o samice.

Wandersmoki są ich naturalnymi wrogami, ze względu na lubość obu gatunków do burz.

Większość z nich jest agresywna w stosunku do innych smoków. Są bardzo terytorialne, a swoją obecność zaznaczają niszczeniem otoczenia. Każdego, kto wkroczy na ich teren postrzegają jako rywala, którego starają się przegonić i bardzo często zranić.

Siedlisko i dieta

Ich gniazda znajdują się głównie w jaskiniach otoczonych lasami, który mogą bardzo łatwo zaznaczyć. Ich głównym posiłkiem są inne smoki. W przypadku, gdy brakuje ich ulubionego pożywienia wpadają do wiosek i krwawo ucztują.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.