FANDOM

 • Eragon Hiccup

  Smok Diamentowy

  gru 31, 2017 przez Eragon Hiccup

  Smok Diamentowy - Gatunek smoka posiadający cechy klasy ognistej, ostrej i uderzeniowej, na razie nie przypisana do żadnej klasy. Jedynym przedstawicielem tego gatunku w Archipelagu jest Saphira.   Smoki te posiadają lśniące  łuski, szpony zaś i kolce wyrastające z grzbietu oraz ogona są śnieżnobiałe. Oczy są barwy łusek. Łapy są masywne i proporcjonalne do wielkości ciała, szpony są ostre jak klinga miecza. Smok ma niezwykłą siłę, dzięki czemu potrafi wzbić się do lotu niemal pionowo. W chmurach porusza się z dużą  gracją i prędkością.

  Wrażliwe oczy doskonale widzą zarówno w ciemności, jak i w świetle dnia wyostrzając niektóre szczegóły zależnie od osobnika.


  Smoki tej rasy są  inteligentne, dzikie osobniki są bardzo niezależne i cechują się ag…
  Czytaj całość >
 • Eragon Hiccup

  Eragon

  sie 26, 2017 przez Eragon Hiccup

  Eragon Bromsson — główny bohater serii "Dziedzictwo" oraz opowiadania "Shur'tugalar z Archipelagu" Jest synem Broma i Seleny. Eragon został pierwszym od ponad stu lat smoczym jeźdźcem, wybranym przez smoczycę Saphirę. Dzięki odebraniu szkolenia od ostatniego z jeźdźców, którzy przeżyli zdradę Galbatorixa, stał się przywódcą odradzającego się Zakonu Smoczych Jeźdźców.


  Eragon to średniego wzrostu, chłopak o brązowych włosach i piwnych oczach. Twarz ma gładką, kanciastą i dość szeroką, uszy mają kształt spiczasty, a oczy lekko skośne oraz ma mocną szczękę.


  Eragon jest człowiekiem z bardzo rozbudowaną sferą moralności. Jest bardzo uparty w swych przekonaniach, ale potrafi przyznać się do błędu. Swój upór i wolę walki ujawnił także w swych relacjach z…  Czytaj całość >
 • Eragon Hiccup

  Saphira

  sie 18, 2017 przez Eragon Hiccup


  Saphira (Jasnołuska) - główna bohaterka cyklu Dziedzictwo Christophera Paoliniego i mojej fanowskiej kontynuacji jego cyklu pt.,,Shur'tugalar z Archipelagu" . Wybrała ona na swego jeźdźca Eragona.


  Imię smoczycy pochodzi od barwy jej łusek - szafiru, który w języku angielskim brzmi saffire. Wymowa imienia brzmi Safira. Dawcą imienia jest jej Jeździec Eragon, który przy wyborze miana sugerował się imieniem podanym przez Broma.


  Saphira posiada lśniące szafirowe łuski. Jej szpony zaś i kolce wyrastające z grzbietu oraz ogona są śnieżnobiałe. Oczy również są barwy szafirów. Smoczyca świetnie lata, jej bronią są potężne kły, szpony i ogon. 


      - Oromis o Saphirze


  • Inteligencja smoczyca ma bardzo głęboką osobowość. Wysuwa trafne i mądre wnioski z przebytyc…

  Czytaj całość >
 • Eragon Hiccup

  Witajcie ,jest to mój pierwszy blog na tej wikii i mam parę dłuższych informacji :


  • Jest on moją kontynuacją cyklu,,Dziedzictwo", więc przez kilka pierwszych rozdziałów nie będzie praktycznie poruszony temat Jak Wytresować Smoka
  • Jeśli nie czytaliście "Dziedzictwa" i nie orientujecie się w akcji pierwszych rozdziałów zapraszam na Dziedzictwo Wiki, gdzie znajdziecie prawie wszystko o tym cyklu.(Mam nadzieję że nie zostanie to uznane za reklamę.)
  • Akcja dzieje się po pokonaniu Galbatorixa przez Eragona i jakiś czas po zakończeniu akcji JWS 2.
  • Z góry przepraszam za błędy.

  Przydomek elda jest używany po imieniu i jest oznaką szacunku.

  Eldunari to smocze serce serc.

  Shur'tugal z pradawnej mowy znaczy smoczy jeździec, shur'tugalar to nic innego jak liczna …
  Czytaj całość >
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.