FANDOM


Eragon Bromsson — główny bohater serii "Dziedzictwo" oraz opowiadania "Shur'tugalar z Archipelagu" Jest synem Broma i Seleny. Eragon został pierwszym od ponad stu lat smoczym jeźdźcem, wybranym przez smoczycę Saphirę. Dzięki odebraniu szkolenia od ostatniego z jeźdźców, którzy przeżyli zdradę Galbatorixa, stał się przywódcą odradzającego się Zakonu Smoczych Jeźdźców.

Wygląd

Eragon to średniego wzrostu, chłopak o brązowych włosach i piwnych oczach. Twarz ma gładką, kanciastą i dość szeroką, uszy mają kształt spiczasty, a oczy lekko skośne oraz ma mocną szczękę.

Charakter

Eragon jest człowiekiem z bardzo rozbudowaną sferą moralności. Jest bardzo uparty w swych przekonaniach, ale potrafi przyznać się do błędu. Swój upór i wolę walki ujawnił także w swych relacjach z Aryą. Nie zrażając się niepowodzeniami podejmował kolejne próby utrzymania z nią bliższych kontaktów.

Jest on bardzo pojętny i ma dużo zapału do nauki. Brom w zaledwie kilka tygodni nauczył go zarówno czytać i pisać, jak i biegle walczyć mieczem. Swoje umiejętności literackie ujawnił gdy napisał poemat, a następnie go wygłosił podczas święta ustanowienia pokoju ze smokami.

Zdolności

  • Lot na smoku: Eragon dzięki silnej więzi ze swoją smoczycą jest bardzo sprawnym jeźdźcem Saphiry, która dzięki swoim szczególnym zdolnościom potrafi wykonywać nawet najtrudniejsze akrobacje.
  • Inteligencja: Eragon jest osobą bardzo inteligentną, łatwo przyswaja wiedzę, ma też dobrą pamięć.
  • Celność: Potrafi dobrze celować, co jest zasługą lat polowania w lesie za pomocą łuku.
  • Zręczność: Jest bardzo zręczny, co często wykorzystuje w walce, na przykład przerzucając miecz z jednej do drugiej ręki.
  • Walka: Mimo początkowych trudności w opanowaniu wojennego rzemiosła wynikających z braku skupienia oraz braku wystarczającej siły i zręczności, pod okiem Broma Eragon szybko nauczył się biegle władać bronią. W walce oprócz siły wykorzystuje szybkość, dobrą koordynację i pomysłowość.Często w walce wykorzystuje swoją tarczę, ale szczególnie dobrze włada swoim mieczem - Brisingrem.
  • Dowodzenie: Mimo swoich obaw głównie przed odpowiedzialnością nad innymi, Eragon okazuje się dobrym dowódcą, lecz nie posiada zapędów ku władzy, którą sprawuje tylko wtedy, gdy sytuacja tego wymaga.

Własności

  • Brisingr - miecz Eragona, którego imię z pradawnej mowy znaczy Ogień, jest to błękitna klinga barwą przypominającą łuski Saphiry. Został wykuty przez elficką kowalkę przy pomocy jego rąk, gdyż ona złożyła przysięgę że więcej nie wykuje broni.
  • Zbroja - składa się na nią hełm, tarcza i kolczuga.
  • Domia abr Wyrda - księga zawierająca pełną historię Alagaesii, jest darem dla Eragona od jego przyjaciela.

Historia

Historię przed opowiadaniem znajdziesz tutaj: Historia

Relacje

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.