FANDOM

ErielVanya

alias Eriel ♥ Eri ♥ Erka

Wódz
 • Mieszkam w Mirkwood
 • Urodziny 27 czerwiec
 • Moje zajęcie obserwacja rzeczywistości, analiza psychologiczna wszystkiego i wszystkich, słuchanie muzyki ♫, spanie ^^
 • Jestem dziewczyną, elfką
 • ErielVanya

  "Your words are poison"

  cze 26, 2018 przez ErielVanya


  Cześć, kochani. Dziś przypada moja pierwsza rocznica przybycia na tę wikię i jednocześnie pierwsza rocznica założenia bloga "Zawsze będę obok", na który swoją drogą serdecznie zapraszam. Z tego powodu, a także dlatego, że potrzebowałam małej odmiany i szansy na pozbycie się kolejnego pomysłu, naskrobałam ten krótki twór. Inspiracją dla tytułu, jak zresztą widzicie, stało się jedno ze zdań, wypowiedzianych przez Éowynę we Władcy Pierścieni.

  Przy okazji będę chciała się z Wami podzielić kilkoma instrumentalnymi kawałkami, które towarzyszyły mi przy pisaniu. Nie każdemu musi się podobać. Nie musicie ich słuchać w tle, podczas czytania, choć szczerze polecam. Zwłaszcza przy ostatnim rozdziale i epilogu.

  Jeśli ktoś czytał już moje opowiadania, upr…


  Czytaj całość >
 • ErielVanya

  Mae govannen, zbłąkani wędrowcy!

  Tytuł mówi sam za siebie. Silva rerum (łac. las rzeczy) to "forma piśmiennictwa", popularna wśród szlachty w XVII wieku, charakteryzująca się tym, że ludzie do jednej księgi - upraszczając - wpisywali wszystko, jak popadło. Jak leci. Na co mieli ochotę. Analogicznie - tu też będzie jak leci.

  Z pomysłem stworzenia tego bloga nosiłam się już jakiś czas, od kiedy zaczęłam pracować nad pierwszym krótkim opowiadankiem (ostatecznie wykiełkowało w dłuższą formę i być może niedługo się pokaże). Zauważyłam, że mam większą chęć do pisania mniej obszernych historii, a że lubię mieć na wszystko jedno miejsce, to postanowiłam stworzyć właśnie taką sylwę.

  Z góry uprzedzam, nie wiem, ile tu tego wyjdzie. Zależy, jak mnie ponies…

  Czytaj całość >
 • ErielVanya

  Gildia Pióra

  gru 27, 2017 przez ErielVanya

  No witam Was, moi kochani członkowie Gildii, współbracia/współsiostry (gildia to inaczej konfraternia, czyli współbractwo), współjeźdźcy, Pióra, Jeźdźcy Piór czy cokolwiek tam jeszcze będziecie chcieli ^^ Trafiliście właśnie na oficjalny blog poświęcony naszej "grupie pisarskiej" (ma ktoś lepszy pomysł, jak to określić, prawda? :P).


  Na wstępie chciałam podziękować tym, co wiedzą, że to do nich, za to, że się do mnie przyłączyli. Cieszy mnie, że daliście się wkręcić w mój kopnięty pomysł.

  Jesteśmy grupą ludzi pozytywnie nastawionych do życia (w większości...), którzy piszą swoje opowiadania na JWS Wiki. Poznaliśmy się przez czytanie swoich blogów i ich komentowanie.

  (Właśnie! Zawsze pamiętajcie o zostawianiu śladów pod przeczytanymi opkami, to …  Czytaj całość >
 • ErielVanya

  Zawsze będę obok

  cze 26, 2017 przez ErielVanya

  Cześć, witajcie :) Właśnie zaczynam moje opowiadanie, a konkretnie - poprawiam i edytuję pewien poprzedni twór, który kiedyś zaczęłam - i nie dokończyłam. Proszę o wyrozumiałość oraz wybaczenie ewentualnych błędów, które mogły mi przy poprawkach umknąć i teraz wprowadzają jakieś zamieszanie. Gdybyście je zauważyli, piszcie mi w komentarzach (oczywiście możecie napisać też coś innego, nawet byłoby bardzo miło ;P). I co... to chyba tyle. Zapraszam do czytania!

  Zabrania się kopiowania całości lub części tekstu bez wiedzy i zgody autora. Jeśli widzisz gdzieś wyraźny plagiat (na przykład dwóch pierwszych zdań) - zgłoś autorowi poniższego tekstu


  W pełni obudził się kolejny, zwyczajny dzień na Berk. Przynajmniej takim, wedle wszelkich przewidywań, …


  Czytaj całość >
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.