FANDOM


 Ispike po raz pierwszy pojawia się w opowiadaniu "Władca smoków". Jest on pierwszym, i jedynym smokiem powieściowego bohatera, Qymaena. Po raz pierwszy można go ujrzeć w 4 rozdziale. Ispike pochodzi z języka norweskiego, i jest połączeniem dwóch słów : Is - lód;  Spike - kolec, czyli po polsku Lodokolec.Wygląd

Jako jajo, był wielkości wikinga, koloru białego z niebieskimi plamkami. Całe jajo było niesamowicie twarde, prawie jak gronkielowe żelazo. Gdy się wykluł, był pięknym Oszołomostrachem, wielkością prawie dorównywał Szczerbatkowi. Jest koloru błękitno - czarnego, podbrzusze ma natomiast białe, posiada duże białe ciosy, jednak nie są ostre, płetwy ma jeszcze słabo rozwinięte, szczególnie tą na ogonie.


Charakter

Mimo, iż wszystkim wydaję się że Oszołomostrachy to krwiożercze bestie,  to Ispike jest łagodnym i potulnym smokiem. Uwielbia bliskość swojego właściciela, odrazu gdy się kładzie, zasypia. Przez to, że jest dopiero co wyklutym smokiem, i musi dużo spać.


Rysunki

Jakby ktoś miał chęci, i umiał rysować, nieważne czy na kartce czy graficznie na komputerze lub tablecie, to prosiłbym o namalowanie Qymaena, według wyglądu i charakteru znajdującego się tutaj na stronie lub Opowiadaniu  "Władca smoków"

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.