FANDOM


TU znajdziecie opowiadanie!

  1. Na początek proszę o wyrozumiałość, gdyż to mój pierwszy wymyślony smok...
  2. Nie jestem pewna koloru i czy poprawnie piszę e-cruie lub e'cruie 
  3. Komentarze mile widziane (hejty troche mniej)
Jesteś tu?
 
81
 

Ankieta stworzona dnia maj 25, 2014, o godzinie 20:05.
Oddanych głosów: 81
Halszka454/Iliris (nocna furia z fan-art)
[[Plik:
Iliris- moja furia w kolorze e-criue
|333px]]
Iliris
Informacje
Gatunek Nocna furia
Płeć Samiczka
Kolor E'cruie
Miejsce urodzenia Bezludna wyspa
Aktualne miejsce pobytu Wyspa "Błękitna przystań"
Status Żyje
Cechy szczególne Fioletowe oczy
Specjalne umiejętności Możliwość stosunkowo długiego nurkowania
Cechy charakteru Nieufna wobec obcych, miła, odpowiedzialna
Przypis

Iliris to smok z gatunku Nocna Furia, chociaż kilka lat spędzonych na "Błękitnej przystani" spowodowały zmianę zachowań na właściwe dla klasy wodnej...

Charakterystyka

zewnętrzna

Iliris to samiczka nocnej furii koloru kremowego (e'cruie). Ma szare pazurki i fioletowe oczy. W niektórych miejscach, kolor furii przechodzi w beżowy. Tam gdzie pada światło Iliris jest prawie biała. 

wewnętrzna

Iliris jest bardzo przyjacielska. Lubi przebywać w pobliżu wód- lubi obserwować wodne smoki z ukrycia. Jednak w stosunku do wikingów smoczyca jest bardzo nieufna. Gdy była mała, wikingowie porwali ją. Smoczycę roznosi energia. Kocha ona latać ponad chmurami, lub nisko nad oceanami. Uwielbia przebywać w pobliżu ognioglizd i obserwować ich szybkie i zwinne ruchy. 

Pochodzenie

Iliris wykluła się na wyspie bez smoków i wikingów. Jednak, gdy podrosła i nabrała sił wzbiła się w powietrze i przeniosła na wyspę, położoną na środku oceanu z niezliczoną ilością rzek i jeziorek. W ten sposób poznała i pokochała wodne smoki.

Historia

Iliris wykluła się na bezludnej wyspie, gdzie przeniosły ją fale rzeki, a później morskie. Tam mieszkała przez około rok; polowała, bawiła się i odkrywała nowe części wyspy. Nie obyło się jednak bez niebezpieczeństw, bo choć wyspa była niezamieszkana, to lecące smoki zatrzymywały się na niej, aby odpocząć. 

W końcu smoczyca wzbiła się na dobre w powietrze i odleciała na najbliższą wyspę, na  której górowały wody. Tam poznała i pokochała smoki z wodnej klasy i zaczęła śledzić ich zwyczaje. Chociaż nigdy nie nauczyła się nurkować na długo, opanowała krótkie zanurzenia i szybkie pływanie. Poznała kilka gromogrzmotów i parzyplujów... Codziennie miała ryby i nic jej nie brakowało...

Aż do momentu gdy spotkała Carę- drugą osobniczkę swojego gatunku...

Samiczki zaprzyjaźniły się. 

Cara od zawsze mieszkała na owej wyspie, którą zwano "Błękitną przystanią"... Mieszkała w średniej wielkości jaskini. Po roku pobytu na wyspie, Iliris zaczęła zwiedzać dalsze zakątki wyspy. Pewnego dnia dotarła do jaskini za wodospadem. Tam, skradając się cicho, dotarła do komory większej niż inne. Tam promienie słoneczne, dostające się do jaskini przez wąskie dziurki w suficie, trochę oświetlały śpiącą Nocną Furię. Na początku Iliris się bała- w końcu od nieco ponad dwóch lat, nie spotkała żadnego przedstawiciela, bądź też przedstawicielki swego gatunku. Stała się na wpół- smokiem wodnym; przejęła ich zwyczaje, oraz nauczyła się perfekt pływać.

Wracając do fioletowej furii- bo taki właśnie kolor miała, smoczyca obudziła się i zaczęła wystrzeliwać plazmę. Jednak umiejętność pływania w przypadku Iliris nie przekładała się na niezdarność na ziemi. Lepiej- poprawiło spryt i koordynację. Tak też bez marnowania plazmy, Iliris nic się nie stało. W końcu podeszła do nieznajomej. Ta nie miała jak się bronić. O dziwo kremowa smoczyca zaczęła "namawiać" fioletową do zabawy poprzez tarzanie się. Tak zrodziła się przyjaźń- na całe życie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.