FANDOM


Jesteś? Kliknij
 
17
 

Ankieta stworzona dnia maj 30, 2014, o godzinie 17:52.
Oddanych głosów: 17


Różnobarwnik Kołnierzasty- gatunek smoka z klasy tajemniczej.                       

Charakterystyka

zewnętrzna

Smok ten posiada charakterystyczny kołnierz oraz ogon. Jego kolory są różne- nie ma dwóch takichh samych Różnobarwników (stąd jego nazwa). Smok posiada (stosunkowo do ciała) długie łapy i dosyć duże skrzydła. Na głowie ma coś w rodzaju rogów. Posiada jeszcze dwa charakterystyczne białe wzory. Nie wiem czy widać je na miom wysunku ;'(... Dodatkowo w przednich łapach jego pazury są ostre, zaś w tylnich- tępe.

Ich ogon posiada swoisty jad.

wewnętrzna

Smoki te trzeba tresować cierpliwie. Są one wrażliwe na wszelaki pośbiech i gwałtowne ruchy. Lubią, gdy prawi się im komplementy. Z powodu kołnierza, smok nie może się solidnie podrabać- jest to nieodłączny element tresury.

Smoki te mają pogodne usposobienie. Nie są marudami i nie sprawiają większych problemów. Często używają zdolności hipnozy. Zalicza się ona do sprytu. 

Smoki te nie są zazdrosne o inne smoki, ale lubią, gdy okazuje się im dużo uczuć i gdy się o nie dba. Są czyściochami i żyją jak najbliżej jezior, rzek, a nawet mórz! 

Występowanie

Ich rodzimą wyspą jest "Błękitna przystań" i wszytskie smoki z tego gatunku się tam rodzą. Poza okresem lęgowym, smoki te rozlatują się po pobliskich wyspach, na których jest dużo wody. 50% smoków odlatuje trochę dalej, ale i tak wracają na rodzimą wyspę.

Jajka

Ich jajka mają skorupki w kolorze kołnierza pisklęcia, w kropki, w kolorze skrzydeł. Kropki są różnych wielkości i pokrywa je kleista trucizna, wyczuwana przez wszystkie smoki, co zapewnia niewyklutym bezpieczne rozwijanie się.

Zachowania i tradycje

Smoki zawsze w okresie lęgowym powracają na rodzimą wyspę. Tam też wszystkie się rodzą. Poza okresem lęgowym smoki odlatują na wyspy z dużą ilością wody...

Tresura

Sposób tresury był przedstawiony, jednak na razie nikt nie wytresował żadnego przedstawiciela tego gatunku.

Odrzywianie

Smoki te są wszystkożerne. Jedzą owoce, ale też i ryby. Mogą jadać węgorze, lecz nie więcej, niż jednego dziennie. Smoki te mogą pić morską wodę. 

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.