FANDOM


Strona ta będzie przechodzić jeszcze wiele metaforz, więc zaglądaj tu często ;)

Większość informacji tu zawartych pochodzi od artukułu o Nocnej Furii. Jeśli nieświadomie od kogoś "ściągnęłam", to przepraszam.


Słabość jest słabością tylko wtedy, kiedy ty tak myślisz.

—- Tari

Tari (skrót od imienia Taniri)  - czternastoletnia smoczyca z gatunku Nocnej Furii. Prawdopodobnie jedyna przedstawicielka swojej rasy o błękitnym języku.


Imię

Zostało nadane przez jej ojca, a w smoczym języku oznacza ono dzikość lub popiół, (słowo to jest znaczeniowo bliżej nieokreślone) z powodu właśnie takiego ubarwienia łusek smoczycy oraz jej charakteru. Imię to zdaje się wręcz idealnie odzwierciedlać Tari. Jednak nazwa smoczycy to tak naprawdę skrót o jej prawdziwego imienia, czyli Taniri.


Wygląd

Jest dorosłą smoczycą o popielatym kolorze łusek, w niektórych miejscach ciemniejszych lub jaśniejszych. Daje jej to wręcz idealny kamuflaż w nocy, chmurach i mgle. Jedyne, co może ją zdradzić to fioletowe oczy. Poza tym wygląda jak typowa Nocna Furia.

Głowę smoczycy charakteryzują duże uszy, zaopatrzone dodatkowo w wypustki, dzięki temu Tari ma bardzo dobry słuch oraz dwa rzędy mniejszych wypustków idących od uszu do podstawy żuchwy, a także wielkie, przenikliwe kocie oczy. Posiada parę bardzo silnych i dużych skrzydeł, umożliwiających jej osiągać zawrotne prędkości, wykonywać ostre manewry oraz zdolnych powalić kilku wikingów (lub inne stworzenia swojej wielkości) jednym machnięciem. Tuż za nimi znajduje się jeszcze jedna para mniejszych, która służy do regulacji kierunku lotu oraz dwie błony na końcu ogona, dzięki któremu może zawiesić się do góry nogami na gałęzi. Reszta ciała nie jest zbyt umięśniona, aczkolwiek silna, wytrzymała i zgrabna.

Główną cechą Tari jest niebieski język, podczas gdy większość Nocnych Furii posiada go w odcieniu różowym.


Charakter

Jest dzika i nieokiełznana, nigdy nie pokazująca się nikomu i bardzo agresywna w stosunku do ludzi. Mimo to w żadnym kontakcie z człowiekiem nie zrobiła mu krzywdy ani nie zabiła, najwyżej nastraszyła lub sama oddaliła się na bezpieczną odległość. Jest dość nieufna, zarówno do ludzi, jak obcych sobie smoków, stara się ich unikać, a gdy już dochodzi do bezpośredniego kontaktu, zwykle ucieka.

Wbrew pozorom jest z natury spokojna i opanowana, zdolna do logicznego myślenia, a także inteligentna i pomysłowa, co sprawia, że bardzo trudno ją zaskoczyć. Jest lojalna w stosunku do rodziny i przyjaciół, których ma niewiele - potrafi oddać życie za bezpieczeństwo swoich bliskich, by tylko oni byli bezpieczni. Jeśli poczuje się zagrożona, potrafi być najbardziej agresywnym smokiem, z jakim inny gad lub człowiek będzie miał do czynienia. Niesamowita zwinność i inteligencja czyni z niej godnego, a zarazem trudnego przeciwnika. Nie uczestniczy w otwartych walkach, woli zaatakować z ukrycia i dobić ofiarę. Zdarzają się jednak wyjątki, między innymi wtedy, kiedy broni swoich bliskich i przyjaciół.

Niezbyt lubi towarzystwo innych, dlatego też jest typem samotniczki, która spędza samotnie większość czasu na polowaniu czy lataniu. Uwielbia szybować nad chmurami w czasie pełni księżyca, bo wtedy czuje się beztroska i wolna od swoich problemów. Nie miesza się do niczego, jeśli sytuacja tego naprawdę nie wymaga, potrafi być cierpliwa i jest bardzo wrażliwa na krzywdę innych, nie zawsze smoków.

W młodości jednak była bardzo towarzyska, rozbrykana, pełna energii oraz ciekawa świata. Zaglądała wszędzie, gdzie tylko jej głowa się mieściła i nie można było jej spuścić z oczu nawet na chwilę, bo zwykle jej wyprawy w nieznane kończyły się pościgiem przez jakiegoś innego smoka lub utknięciem gdzieś w wąskim miejscu.
Rodzina

Leira

Samica Nocnej Furii o granatowym kolorze łusek i szarych, przenikliwych oczach. Była
TiL
bardzo dobrą, troskliwą i opiekuńczą matką dla smoczycy, która bardzo ją kochała. Zawsze była dla Tari oparciem w trudnych chwilach, między innymi w najtragiczniejszej z nich, zawsze ją rozumiała, była przy niej na każdym kroku.


Neris

Samiec Nocnej Furii, który posiadał kruczoczarną barwę łusek i złotawe oczy. Był bardzo sprawiedliwym i rozsądnym smokiem, który w każdej sytuacji potrafił znaleść dobrą stronę. Zginął, ugodzony strzałą z balisty prosto w serce, kiedy próbował uciec ze swoją rodziną ze zniszczonej przez ludzi wyspy.


Ciekawostki

  • Jej największym marzeniem, już od pisklęcia, było poznanie przyjaciela na całe życie. Z wiekiem jednak marzenie to zaczęło zanikać, aż w końcu z niego zrezygnowała.
  • Język smoczycy, w porównaniu do innych przedstawicieli swojego gatunku jest niebieski, podczas gdy inne Nocne Furie mają je w różowych odcieniach. Co ciekawe, reszta paszczy jest właśnie cała różowa.
  • Niebieski język Tari jest efektem zjedzenia rzadkiej ryby, zwanej Srebrnicą. Po jej zjedzeniu to zwylke oczy przybierają niebieską barwę, jednak w przypadku smoczycy to język zmienił barwę.
 
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.