FANDOM


Zrzut ekranu 2014-06-30 o 18.43.27

Thunder Strike

Thunder Strike (Thunder-burza, Strike-strzał) - Oswojony samiec gatunku Wandersmok , znany ze swojego umiłowania do kolekcjonowania metalowych przedmiotów.

Opis ogólny

Thunder Strike (albo Thundy) to dość młody wandersmok. Wykluł się 29 czerwca 2014 roku. Zamieszkuje małą wysepkę w pobliżu Berk , razem ze swoją panią, Soifieą BezImienną. Jest typowej barwy (ciemnoszary z odcieniami granatu i fioletu). Oczy ma różowawe.

Nie umie jeszcze latać, ale ćwiczy w każdej wolnej chwili. Jego innym hobby jest zbieranie każdej metalowej rzeczy, jaką dostrzeże. Ta fanatyka dobrowadziła do wiele zabawnych lub nietypowych sytuacji...

Jego ulubionym pokarmem są tuńczyki. Prawdopodobnie ze względu na dużą ilość tłuszczu, gdyż Thundy waży dość sporo jak na Wandersmoka. Czasami jednak coś sprawia, że wyjada kapustę i jajka.

Cechy charakteru

Zrzut ekranu 2014-06-30 o 18.20.53

Thundy gotowy do smażenia węgoży!

Thundy jest łagodny i bardzo przyjacielski. Swoim zachowaniem przypomina Wichurę oraz odrobinę Szczerbatka (chętnie aportuje, przymila się i liże Soifieę za każdym razem, gdy się roztali na dłuższy czas). Uwielbia, gdy się go drapie po żuchwie i przy oczach. Kocha, jak każdy smok (poza Szeptozgonem oczywiście) smoczymiętkę , ale ma pewien defekt. Jeśli dostanie jej za dużo dostaje pewnej niezbyt  przyjemnej dolegliwości skóry (robi się czerwona, swędzi). 

Smok potrafi być jednak zawzięty, uparty i czasami również nieposłuszny. Staje się taki w sytuacji, gdy jest zestresowany, zazdrosny lub oczywiście głodny.


Inne

Smok bardzo dobrze czuje się podczas burz i deszczu. Nie lubi upalnych dni, wtedy chowa się w swojej jaskini i nie wychodzi. 
Thundy

Thundy w swojej jaskini

Jego wzorem do naśladowania jest Chmuroskok i Hakokieł. Od Chmuroskoka uczy sie latania i porozumiewania się z jeźdźcem a Hakokieł jest dla niego wzorem siły i wytrwałości.

Jego ulubioną zabawą jest aportowanie piłki oraz palenie węgorzy, gdyż, jak każdy smok ich nienawidzi

Wcześniej pisałam o nietypowych incydentach z powodu jego hobby. Miałam na wyśli:

  • -Porwanie Czkawki do swojego legowiska i niewypuszczanie go przez tydzień.
  • -Wpychanie w Sztukęmięs kamieni, aby uzyskać gronklowe żelazo
  • Nietypowe braki w zbrojowni oraz większości smoczych siodeł

Smok uwielbia zabawy w błocie i penetrowanie jaskiń oraz podziemnych tuneli i komnat

Za pomocą uzbieranego produ potrafi instynktownie przeprowadzić "pierwszą pomoc" (po prostu razi delikatnie prądem co jakiś czas)

Thundy lubi siedzieć


Zrzut ekranu 2014-06-30 o 18.54.00

"Do Wielkiej Sali!"

  


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.