FANDOMGatunek wymyślony.

Dark Strike - smok należący do klasy tajemniczej, spokrewniony z Nocną Furią. Rzadko widywany, unika kontaktu z ludźmi. Jedynym znanym przedstawicielem tego gatunku jest Shadow, smoczyca Sam.

Występowanie

Żyje na Wyspie Węgorzy, choć spotkać go można również na innych wyspach leżących w pobliżu.

Wygląd

Rasa ta budową ciała przypomina Nocną Furię, różni się od niej kształtem lotek oraz hakami na skrzydłach, które przypominają łapki. Ma także inny kolor oczu i umaszczenie, na całym ciele usiane ma białe punkty, mające przypominać gwiazdy na nocnym niebie, służą one jako kamuflaż. Zdarzają się też jednak bezgwiezdne noce, wtedy po prostu je maskuje. Gdy smok się kamufluje, w stanie go dostrzec są tylko istoty ciemności.

Odżywianie

Dark Strike odżywia się rybami , ewentualnie roślinami bądź mięsem. W ostateczności potrafi zjeść węgorza.

Zachowanie i charakter

Z natury smok ten jest spokojny, lecz gdy ktoś go zdenerwuje, potrafi zrobić się bardzo agresywny. Prowadzi nocny tryb życia, poluje samotnie. Uwielbia długie loty. Dark Strike jest bardzo nieufny w stosunku do ludzi, nieliczni potrafią go oswoić, ale gdy ktoś już go wytresuje, będzie wobec niego lojalny do końca życia. Lubi żartować ze swojego jeźdźca.

Atak i obrona

Smok ten pluje czerwono-czarną plazmą. Zazwyczaj poluje bądź atakuje w całkowitej ciemności. W razie zagrożenia może obronić się zawierającymi silną truciznę ostrymi hakami, znajdującymi się na zgięciu skrzydeł, tnąc nimi przeciwnika. Po trzech dniach od wdania się jadu zaatakowane stworzenie pada.

Tresura

Jeśli chce się go wytresować, trzeba podchodzić do niego powoli i spokojnie. Najlepiej mieć przy sobie smoczymiętkę. Skuteczniej można wytresować smoka w nocy, gdyż jest wtedy weselszy i milszy niż w dzień.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.