FANDOM


Sinadin - rasa smoków rzadka wśród jeźdźców należąca do klasy uderzeniowej charakteryzująca się umiejętnością kształtowania elektryczności. 

Wygląd

Sinadyjczycy są smukłymi i umięśnionymi smokami których całe ciało pokrywa sierść (długość zależna od wieku i pory roku). Na głowie posiadają zależnie od płci je dną (samice) lub dwie (samce) pary rogów. Z tułowia wyrasta jedna para pierzastych skrzydeł, których długość przeciętnie wynosi półtorej długości smoka nie licząc ogona z którego na końcu wyrasta od 3 do 5 kolców i jeden większy, zaostrzony przypominający szable. Ich ciało często pokrywa wiele blizn.

Barwy: Sierść jest granatowa lub czarna często posiadająca białe lub srebrne znaczenia na pysku i brzuchu. Ich oczy mogą mieć przeróżne kolory, od białego przez różowy do czarnego, jednak kolorem najczęściej występującym jest bursztynowy. Razem w parze z kolorem oczu idą znaczenia na ciele, pierzastych skrzydłach i rogach. Kolor ich pazurów jak i barwa podstawowa rogów są zależne od zabarwienia znaczeń na pysku i podbrzuszu.

Ogólny charakter rasy

Snadyjczyki to mściwe, wojownicze i impulsywne stwory dodając do tego jeszcze ich wysoką inteligencję i kretywność otrzymamy wysoce niebezpieczną mieszankę. Jeśli tylko coś im zrobisz co uznają za złe nie spoczną dopóki ci nie odpłacą. Wytrwałość podczas walk i brak współczucia czy emaptii czyni z nich wspaniałych wojowników. Nieufne do nieznanych postaci.

Pożywienie

Sinadyjczycy żywią się tylko mięsem, ich ulubionym pożywieniem są wszelakie owoce morza. Nie tolerują w żadnym stopniu roślin. 

Występowanie

Sinadyjczycy najlepiej czują się na terenach zimenijszych. Taiga i tundra to ich naturalne tereny, można je jednak również spotkać w wysokich górach czy w zatokach obfitujących w ryby. Prowadzą tryb samotniczy.

Umiejętności

  • Kształtowanie elektryczności - Sindyjczycy dzięki swej niezwykłej inteligencji potrafią zmieniać kształty wytwarzanego przez nie prądu tworząc np. w obronie klatki z elektryczości dookoła nich czy elektrzyczne przedłużenia pazurów,
  • Lot - ich atletyczna budowa ciała i stosunkowe małe skrzydła umożliwiają im wykonanie niezwykłych podniebnych akrobacji czy dojście do szybkich prędkości,
  • Elektrolokacja - często się zdarza, że po wielu walkach smok zostaje bez oczu, nie decuduje to jednak o jego losie i nie skazuje na śmierć dzięki elektrolokacji. Umiejętnosć ta przydaje się też w ciemnościach, smoki te niezbyt dobrze widzą w nocy. Elektrolokacja nie działa w powietrzu.
  • Kule energii - Sinadyjczyki nie potrafią ziać ogniem, umieją za to skupiać elektryczność w jednym punkcie i tworzyć kule elektryczności które potrafią zostać wystrzelone w kierunku wroga wywołując: a) paraliż (trwały lub tymczasowy) b) zwęglenie miejsca w które trafiła kula c) przy dawce śmiertelnej śmierć postaci zaatakowanej

Tresura

Sinadyjczyki nie są smokami które dają się wytresować. Co prawda można nawiązać z nimi kontakt i zdarzają się wypadki, że pozwalały się dosiadać nigdy jednak nie będą się słuchać poza sobą.

ITRAPEŁna wikidajłe

Typowy Sinadin.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.